Czy samo trzymanie telefonu komórkowego za kierownicą jest zabronione?

Tak. Zakaz trzymania telefonu komórkowego przez kierowcę wynika z §23ust.1austawy o ruchu drogowym(StVO). Potwierdził ten zakaz ostatnio Wyższy Sąd Krajowy w Berlinie (Kammergericht,Az.:3Ws(B)50/19-162Ss 20/19).

Kierowca tłumaczył się ,że nie chciał używać telefonu, a tylko go ochłodzić przy wentylacji. Niezapomniane są słowa sędziego, który po sześciogodzinnym posiedzeniu, na którym rozpatrywane były tylko wykroczenia drogowe, powiedział: — Ja dzisiaj od godz. 9 słyszałem tylko dobre wymówki... Czytaj więcej w Info&Tips wydanie nr.:  23/2019

Autor: Paul Ostrowski, Rechtsanwalt und Notar a.D.

 

Comments are closed.