Ekstraklasa piłkarska – 14. kolejka

Foto: PAP/Leszek Szymański

Zawodnik Legii Warszawa Sebastian Szymański (L) i Szymon Matuszek (P) z Górnika Zabrze podczas meczu w 14. kolejce piłkarskiej Ekstraklasy, 3 bm.

 

 

Wyniki meczów 14. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2018-11-02:

Piast Gliwice - Wisła Kraków 2:0 (1:0) 
Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 2:3 (2:1) 

2018-11-03:

Śląsk Wrocław - Wisła Płock 0:3 (0:0) 
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 4:0 (3:0) 
Cracovia Kraków - Miedź Legnica 0:0  

2018-11-04:

KGHM Zagłębie Lubin - Korona Kielce 0:1 (0:0) 
Lech Poznań - Lechia Gdańsk 0:1 (0:1) 

2018-11-05:

Zagłębie Sosnowiec - Jagiellonia Białystok 1:4 (0:1) 

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

1. Lechia Gdańsk               14 8 4 2 24-15     28 +9
2. Jagiellonia Białystok       14 8 3 3 24-16     27 +8
3. Legia Warszawa              14 7 5 2 24-16     26 +8
4. Piast Gliwice               14 7 4 3 21-17     25 +4
5. Wisła Kraków                14 6 4 4 25-17     22 +8
6. Korona Kielce               14 6 4 4 17-15     22 +2
7. Lech Poznań                 14 6 2 6 19-19     20 
8. Pogoń Szczecin              14 5 4 5 20-17     19 +3
9. Arka Gdynia                 14 4 5 5 17-17     17 
10. KGHM Zagłębie Lubin        14 5 2 7 20-23     17 -3
11. Śląsk Wrocław              14 4 3 7 22-20     15 +2
12. Wisła Płock                14 3 6 5 21-24     15 -3
13. Cracovia Kraków            14 3 5 6 11-17     14 -6
14. Miedź Legnica              14 3 4 7 16-28     13 -12
15. Górnik Zabrze              14 2 6 6 13-23     12 -10
16. Zagłębie Sosnowiec         14 2 5 7 21-31     11 -10

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze

Mecze w następnej kolejce
2018-11-09:
Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław (18.00)
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa (20.30)
2018-11-10:
Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec (15.30)
Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków (18.00)
Wisła Kraków - KGHM Zagłębie Lubin (20.30)
2018-11-11:
Korona Kielce - Piast Gliwice (15.30)
Miedź Legnica - Arka Gdynia (15.30)
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań (18.00)

(PAP)