ME w tenisie stołowym – Li Qian ze złotym medalem

Od lewej, reprezentantki Polski – Kinga Stefańska, mistrzyni Europy Li Qian i brązowa medalistka Katarzyna Grzybowska-Franc w tenisie stołowym w grze pojedynczej oraz trener reprezentacji Zbigniew Nęcek podczas konferencji prasowej, 25 bm. W hiszpańskim Alicante, nasze zawodniczki odniosły największy sukces w historii rodzimego ping-ponga kobiet.

Li Qian została w hiszpańskim Alicante mistrzynią Europy w tenisie stołowym. W finale singla pochodząca z Chin reprezentantka Polski wygrała z Ukrainką Margarytą Pesocką 4:2 (8:11, 10:12, 11:6, 11:6, 11:2, 11:2). Brązowy medal zdobyła Katarzyna Grzybowska-Franc.

To największy sukces Li Qian w karierze. Siedem lat temu w Gdańsku wywalczyła brąz. W półfinale tegorocznej imprezy wyeliminowała Grzybowską-Franc, która również wypadła w turnieju lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

32-letnia Li Qian startowała także w deblu. W parze z reprezentantką Holandii Li Jie odpadły w ćwierćfinale. Grzybowska-Franc i Natalia Partyka zostały wyeliminowane w 1. rundzie. Złoty medal wywalczyły Niemki Nina Mittelham i Kristin Lang, natomiast w rywalizacji mężczyzn najlepsi okazali się Austriacy Daniel Habesohn i Robert Gardos.

W finale rywalizacji singlistów siódmy w karierze tytuł wywalczył Niemiec Timo Boll, który w finale pokonał Rumuna Ovidiu Ionescu 4:1 (6:11, 11:7, 11:9, 11:6, 11:5).

Wyniki finałów:

kobiety

gra pojedyncza:
Li Qian (Polska) - Margaryta Pesocka (Ukraina) 4:2 (8:11, 10:12, 11:6, 11:6, 11:2, 11:2)

brązowe medale: Katarzyna Grzybowska-Franc (Polska), Sofia Polcanova (Austria)

gra podwójna:
Nina Mittelham, Kristin Lang (obie Niemcy) -
Sofia Polcanova, Jana Noskowa (Austria, Rosja) 4:3 (12:10, 8:11, 6:11, 11:4, 9:11,
                                                   11:7, 14:12)

brązowe medale: Matilda Ekholm, Georgina Pota (Szwecja, Węgry)
                Lian Ni Xia, Sarah De Nutte (obie Luksemburg)

mężczyźni

Timo Boll (Niemcy) - Ovidiu Ionescu (Rumunia) 4:1 (6:11, 11:7, 11:9, 11:6, 11:5)

brązowe medale: Patrick Franziska (Niemcy), Kristian Karlsson (Szwecja)

Daniel Habesohn, Robert Gardos (obaj Austria) -
Mattias Falck, Kristian Karlsson (obaj Szwecja) 4:1 (11:9, 6:11, 11:4, 11:9, 11:9)

brązowe medale: Patrick Franziska, Jonathan Groth (Niemcy, Dania)
                Ruwen Filus, Ricardo Walther (obaj Niemcy)

(PAP)

Polska – Estonia 5:1. Mamy szanse na Euro 2024

United Cup – Polska wygrała z Brazylią 3:0, zwycięski mikst Świątek i Hurkacza

Turniej Czterech Skoczni – 17. miejsce Stocha w Oberstdorfie, wygrał Wellinger

Polskie ampfutbolistki przygotowują się do pierwszych w historii mistrzostw świata

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim – trzecie złoto Czyszczoń, pierwszy tytuł Wojtakowskiego

Kamil Grabara uznany najlepszym bramkarzem duńskiej ligi

Piłkarska Liga Konferencji – Molde FK rywalem Legii w barażu o 1/8 finału

Puchar świata w skokach – 14. lokata Kubackiego w Engelbergu, zwycięstwo Krafta

Puchar świata w skokach – Stoch 21. w Engelbergu, wygrał Paschke

Piłkarska Liga Konferencji – Legia Warszawa – AZ Alkmaar 2:0

Piłkarska Liga Europy – Raków Częstochowa – Atalanta Bergamo 0:4

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim – kobieca drużyna trzecia w Tomaszowie Mazowieckim

Piłkarskie MŚ do lat 17 – Polska przegrała z Senegalem 1:4

Bieg Niepodległości w Warszawie – kilkanaście tysięcy uczestników uczciło święto narodowe