Niemcy – Aktualna informacja dot. rozprzestrzeniania się COVID-19

Aktualna tabela zachorowań na COVID-19 (stan na 29.05.2020, godz. 8:00)

Pod jakim telefonem można uzyskać pomoc – Notdienst (Pogotowie) na terenie całego kraju Nr. 116117; Bürgertelefon (Służba Obywatelska Ministertstwa Zdrowia) 030 346 465 100; Unabhängige Patientenberatung Deutschland (Niezależne Doradztwo Pacjenta) 0800 011 7722

Bundes­landElektro­nicznie przesł. dane
Liczbaaktualnie zanot. przypadkiostatnie 7 dniliczba zach.
na 100 tys
przypadki śmiert.
Baden-Württem­berg34.479+350*3102,81.743
Bayern46.809+807075,42.441
Berlin6.738+351363,6196
Branden­burg3.271+10311,2155
Bremen1.372+248111,941
Hamburg5.078+2120,7246
Hessen9.962+472984,8476
Meck-lenburg-
Vor­pommern
759-110,120
Nieder-sachsen11.832+823444,3585
Nord­rhein-West­falen37.803+1057033,91.588
Rhein­land-Pfalz6.673+21922,3230
Saarland2.716-15**202,0162
Sachsen5.230-30**661,6209
Sachsen-Anhalt1.700-190,455
Schles­wig-Holstein3.078+6291,0144
Thüringen2.958+261286,0159
Gesamt180.458+7412.9673,68.450
Źródło instytut im. Roberta Kocha

Zgodnie z danymi RKI z dnia 28 maja liczba reprodukcji zarażania spadła ponownie poniżej 1 (R = 0,61), co oznacza iż 1 osoba zakaża obecnie mniej niż 1 osobę.

aktualne dane instytutu Johnsa Hopkinsa, JHU, Baltimore, USA, stan na 29.05.2020 godz. 13:32 czas lok.

Niemcy:

aktualnie zakażeni – 182 559

przypadki śmiertelne – 8 472

wyleczeni – 164 120

Polska:

aktualnie zakażeni – 22 964

przypadki śmiertelne – 1 043

wyleczeni – 10 692