Piłkarski PP – Zagłębie Lubin i Pogoń Szczecin wyeliminowane

Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Piłkarz GKS Katowice David Anon (przód) cieszy się z gola podczas meczu 1. rundy Pucharu Polski z Pogonią Szczecin, 26 bm.

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin niespodziewanie przegrali na wyjeździe z występującym na czwartym szczeblu rozgrywek ligowych Huraganem Morąg 2:3 i odpadli w 1/32 finału Pucharu Polski. Wyeliminowana została także Pogoń Szczecin – przegrała po karnych z GKS Katowice.

W środę zwycięstwa odniosły natomiast inne zespoły ekstraklasy: Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok, Cracovia Kraków, Piast Gliwice i Miedź Legnica.

Dzień wcześniej awans wywalczyła broniąca trofeum Legia Warszawa, z kolei Lechia Gdańsk w szlagierowym spotkaniu pokonała Wisłę Kraków po rzutach karnych.

W obecnym sezonie formuła Pucharu Polski uległa kilku zmianom. Czołowe drużyny zaczynają rywalizację już od 1/32 finału. W tej fazie występuje 16 zespołów z ekstraklasy z sezonu 2017/18, 18 z pierwszej ligi 2017/18, 10 najlepszych ekip drugiej ligi 2017/18, 16 zwycięzców pucharów na szczeblu regionalnym oraz czterech triumfatorów z rundy wstępnej PP.

Podobnie jak w poprzednim sezonie mecze rewanżowe będą rozgrywane tylko w ćwierćfinale i półfinale.

Wyniki i program meczów 1/32 finału Pucharu Polski:

wtorek, 25 września
Śląsk Świętochłowice - Arka Gdynia                 0:3 (0:3)
ŁKS Łódź - Lech Poznań                             0:1 po dogr. (0:0)
Gryf Wejherowo - Stomil Olsztyn                    1:3 (0:3)
Siarka Tarnobrzeg - Wisła Płock                    1:4 (0:1)
Polonia Głubczyce - Chrobry Głogów                 0:8 (0:4)
Chojniczanka Chojnice - Legia Warszawa             0:1 (0:1)
Pogoń Siedlce - Stal Mielec                        2:1 (0:1)
Ruch Chorzów - Odra Opole                          1:5 (1:2)
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk                       1:1 po dogr., (0:1, 1:1), karne 4-5

środa, 26 września
Olimpia Elbląg - Śląsk Wrocław                     0:3 (0:2)
Resovia Rzeszów - Warta Poznań                     2:0 (2:0)
Elana Toruń - Bytovia Bytów                        1:3 (0:2)
KP Starogard Gdański - Górnik Łęczna               1:0 (1:0)
GKS Drwinia - Wisła Puławy                         0:1 (0:1)
Falubaz Zielona Góra - Wigry Suwałki               0:1 (0:1)
Huragan Morąg - KGHM Zagłębie Lubin                3:2 (0:1)
Legionovia Legionowo - GKS Tychy                   2:1 (1:1)
Lechia Dzierżoniów - Jagiellonia Białystok         0:1 (0:0)
KS Paradyż - Puszcza Niepołomice                   0:7 (0:4)
Polonia Środa Wielkopolska - Radomiak Radom        4:3 (0:0)
ROW 1964 Rybnik - Cracovia Kraków                  1:3 (1:0)
Tur Bielsk Podlaski - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:3 (0:1)
Bałtyk Koszalin - Rozwój Katowice                  1:3 po dogr. (1:1, 1:1)
GKS Jastrzębie - Piast Gliwice                     1:2 (0:2)
MKS Kluczbork - Podbeskidzie Bielsko-Biała         0:2 (0:2)
Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica                 0:3 (0:2)
GKS Bełchatów - Garbarnia Kraków                   1:1 po dogr. (0:0, 0:0), karne 6-5
GKS Katowice - Pogoń Szczecin                      1:1 po dogr. (1:0, 1:1), karne 4-3

czwartek, 27 września
Olimpia Grudziądz - Zagłębie Sosnowiec            (godz. 18.00)

wtorek, 2 października
Unia Hrubieszów - Górnik Zabrze                   (15.00)

środa, 3 października
Wisła Sandomierz - Korona Kielce                  (15.00)
Victoria Sulejówek - Raków Częstochowa            (19.00)

(PAP)