Pjongczang – medaliści i miejsca Polaków 13 lutego

Medaliści i miejsca Polaków we wtorkowych finałach:

BIEGI NARCIARSKIE

    kobiety - sprint techniką klasyczną
 1. Stina Nilsson (Szwecja)                      3.03,84 
 2. Maiken Caspersen Falla (Norwegia)        strata 3,03
 3. Julia Bełorukowa (Olimpijczycy z Rosji)         3,37
...
22. Justyna Kowalczyk (Polska)               odpadła w ćwierćfinale
37. Sylwia Jaśkowiec (Polska)                odpadła w eliminacjach
38. Ewelina Marcisz (Polska)                 odpadła w eliminacjach

    mężczyźni - sprint techniką klasyczną
 1. Johannes Hoesflot Klaebo (Norwegia)          3.05,75
 2. Federico Pellegrino (Włochy)             strata 1,34
 3. Aleksander Bołszunow (Olimpijczycy z Rosji)     1,36
...
30. Kamil Bury (Polska)                      odpadł w ćwierćfinale
39. Maciej Staręga (Polska)                  odpadł w eliminacjach

CURLING

    pary mieszane
 1. Kanada (Kaitlyn Lawes, John Morris)
 2. Szwajcaria (Jenny Perret, Martin Rios)
 3. Olimpijczycy z Rosji (Anastazja Bryzgałowa, Aleksandr Kruszelnicki)

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE

    mężczyźni - 1 500 m 
 1. Kjeld Nuis (Holandia)        1.44,01
 2. Patrick Roest (Holandia)     1.44,86
 3. Min-Seok Kim (Korea Płd.)    1.44,93
... 
12. Zbigniew Bródka (Polska)     1.46,31                                      
16. Jan Szymański (Polska)       1.46,48
20. Konrad Niedźwiedzki (Polska) 1.47,07

NARCIARSTWO ALPEJSKIE

    mężczyźni - kombinacja alpejska
 1. Marcel Hirscher (Austria)       2.06,52  (1.20,56+45,96)   
 2. Alexis Pinturault (Francja)     2.06,75  (1.20,28+46,47)  
 3. Victor Muffat-Jeandet (Francja) 2.07,54  (1.21,57+45,97)   
...
    Michał Kłusak (Polska)           nie ukończył

SANECZKARSTWO

   kobiety - jedynki 
1. Natalie Geisenberger (Niemcy)  3.05,232 (46,245/46,209/46,280/46,498)
2. Dajana Eitberger (Niemcy)      3.05,599 (46,381/46,193/46,577/46,448)
3. Alex Gough (Kanada)            3.05,644 (46,317/46,328/46,425/46,574)
...
20. Ewa Kuls-Kusyk (Polska)       2.21,182 (47,037/46,933/47,212)
25. Natalia Wojtuściszyn (Polska) 2.23,159 (49,133/46,736/47,290)

SHORT TRACK

    kobiety - 500 m
 1. Arianna Fontana (Włochy)      42,569
 2. Yara Van Kerkhof (Holandia)   43,256
 3. Kim Boutin (Kanada)           43,881
...
11. Natalia Maliszewska (Polska)  odpadła w ćwierćfinale
28. Magdalena Warakomska (Polska) odpadła w eliminacjach

SNOWBOARD

    kobiety - halfpipe
 1. Chloe Kim (USA)    98,25 pkt            
 2. Jiayu Liu (Chiny)  89,75
 3. Arielle Gold (USA) 85,75

(PAP)

Comments are closed.