Wydarzenia sportowe w skrócie, czwartek 10 stycznia

Przekazujemy skrót wiadomości sportowych:

• Jakub Przygoński jadący Mini zajął trzecie miejsce na czwartym etapie Rajdu Dakar z Arequipy do Tacny na granicy Peru z Chile. Dzień wcześniej również był trzeci. W klasyfikacji generalnej awansował na czwartą pozycję. Prowadzi wciąż Katarczyk Nasser Al-Attiyah (Toyota).
  • Magda Linette zmierzy się z rozstawioną z numerem czwartym Naomi Osaką, a Hubert Hurkacz – z Chorwatem Ivo Karlovicem w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open. W głównej drabince może znaleźć się także Iga Świątek, która ma przed sobą jeszcze mecz trzeciej, decydującej rundy kwalifikacji.
  • Niemiecki narciarz Stefan Luitz został pozbawiony pierwszego w karierze – i dotychczas jedynego – zwycięstwa w alpejskim Pucharze Świata. 26-letniego zawodnika zdyskwalifikowano za wdychanie tlenu z butli podczas slalomu giganta w amerykańskim Beaver Creek. Zwycięstwo w zawodach w USA przypisano drugiemu wówczas Austriakowi Marcelowi Hirscherowi – to jego 65. w karierze w cyklu.
  • Dwie pierwsze tzw. dzikie karty, gwarantujące udział w tegorocznym Tour de France, organizatorzy przyznali belgijskiej drużynie Wanty i francuskiej ekipie Cofidis. Do rozdysponowania pozostały jeszcze dwa zaproszenia.
  • Włoszka Lisa Vittozzi po raz pierwszy w karierze wygrała zawody Pucharu Świata w biathlonie. Okazała się najszybsza w sprincie na 7,5 km w niemieckim Oberhofie. Najlepsza z Polek Monika Hojnisz zajęła 20. miejsce.
  • Przygotowania do mistrzostw świata na torze w Pruszkowie są w toku. Po ich zakończeniu chcemy zwołać zjazd sprawozdawczo-wyborczy Polskiego Związku Kolarskiego – poinformował PAP prezes PZKol Janusz Pożak.
  • Alicja Rosolska i japońska tenisistka Eri Hozumi awansowały do finału debla w turnieju WTA ma kortach twardych w Sydney (pula nagród 823 tys. dol.). W czwartek pokonały rozstawione z “trójką” Słowenkę Andreję Klepac i Hiszpankę Marię Jose Martinez 4:6, 6:2, 10-8.
  • Reprezentacja Jordanii jako pierwsza zapewniła sobie awans do 1/8 finału odbywającego się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich turnieju o piłkarski Puchar Azji. W czwartkowym meczu grupy B pokonała Syrię 2:0 i po dwóch spotkaniach ma komplet punktów.
  • Hiszpańska policja aresztowała 83 osoby, w tym 28 profesjonalnych zawodników, za manipulacje przy wynikach meczów tenisowych – poinformował Europol. Za ustawianie wyników odpowiedzialna jest ormiańska grupa przestępcza.
  • Medalista igrzysk w Soczi i Pjongczangu w short tracku Holender Sjinkie Knegt doznał poważnych poparzeń lewej nogi po wypadku przy domowym piecu. W ubiegłym miesiącu doznał urazu tej samej nogi w wypadku z udziałem wózka widłowego na podwórku przed domem.

Polska – Estonia 5:1. Mamy szanse na Euro 2024

United Cup – Polska wygrała z Brazylią 3:0, zwycięski mikst Świątek i Hurkacza

Turniej Czterech Skoczni – 17. miejsce Stocha w Oberstdorfie, wygrał Wellinger

Polskie ampfutbolistki przygotowują się do pierwszych w historii mistrzostw świata

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim – trzecie złoto Czyszczoń, pierwszy tytuł Wojtakowskiego

Kamil Grabara uznany najlepszym bramkarzem duńskiej ligi

Piłkarska Liga Konferencji – Molde FK rywalem Legii w barażu o 1/8 finału

Puchar świata w skokach – 14. lokata Kubackiego w Engelbergu, zwycięstwo Krafta

Puchar świata w skokach – Stoch 21. w Engelbergu, wygrał Paschke

Piłkarska Liga Konferencji – Legia Warszawa – AZ Alkmaar 2:0

Piłkarska Liga Europy – Raków Częstochowa – Atalanta Bergamo 0:4

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim – kobieca drużyna trzecia w Tomaszowie Mazowieckim

Piłkarskie MŚ do lat 17 – Polska przegrała z Senegalem 1:4

Bieg Niepodległości w Warszawie – kilkanaście tysięcy uczestników uczciło święto narodowe