Wydarzenia sportowe w skrócie, czwartek 22 sierpnia, 22.00

Przekazujemy skrót wiadomości sportowych:

Piłkarze Legii Warszawa zremisowali u siebie ze szkockim zespołem Rangers FC 0:0 w pierwszym meczu czwartej, decydującej rundy kwalifikacji Ligi Europy. Rewanż 29 sierpnia w Glasgow.

Magda Linette trafiła na Australijkę Astrę Sharmę, a Iga Świątek na Serbkę Ivanę Jorovic w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open w Nowym Jorku (pula nagród 57,2 mln dolarów). Rywalem Huberta Hurkacza będzie Francuz Jeremy Chardy. Losowanie odbyło się w czwartek.

Kamil Majchrzak awansował do trzeciej, decydującej rundy kwalifikacji do wielkoszlemowego turnieju US Open w Nowym Jorku. Polski tenisista wygrał z doświadczonym Hiszpanem Tommym Robredo 6:3, 6:4.

Rozstawiony z numerem trzecim Hubert Hurkacz wygrał wskutek kreczu rywala z Hiszpanem Feliciano Lopezem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Winston-Salem. W momencie przerwania meczu polski tenisista prowadził 6:3, 3:1.

Dwójka kajakowa Karolina Naja i Anna Puławska awansowała do finału mistrzostw świata rozgrywanych w węgierskim Szegedzie. Udany debiut na jedynce zanotowała z kolei Justyna Iskrzycka, który wygrała przedbieg na 1000 m.

Trener siatkarek reprezentacji Polski Jacek Nawrocki liczy, że jego drużyna przyczyni się do wysokiego poziomu mistrzostw Europy, które od piątku będą rozgrywane m.in. w Łodzi. “Nasze marzenia sięgają medalu” – dodała kapitan kadry Agnieszka Kąkolewska.

Zatrudnienie Arne Senstada na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski piłkarek ręcznych zaskoczyło Norwegów, ponieważ jego obecny pracodawca klub Storhamar Handball Elite dowiedział się o tym z mediów i po środowym spotkaniu zarządu nie zgodził się na podwójny etat.

Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Jolanta Ogar (UKŻ Wiking Toruń) zajęły trzecie miejsce w klasie 470 żeglarskich regat przedolimpijskich w Enoshimie. Triumfowały mistrzynie Europy Francuzki Camille Lecointre i Aloise Retornaz.

Natalia Bajor i Natalia Partyka awansowały do ćwierćfinału debla w zawodach World Touru w tenisie stołowym w Ołomuńcu. W 1/8 finału pokonały Niemki Chantal Mantz i Yuan Wan 3:2 (9:11, 9:11, 11:9, 11:7, 11:2). Pozostali reprezentanci Polski odpadli w eliminacjach.

Kamil Łączyński został zawodnikiem beniaminka ekstraklasy koszykarzy Śląska Wrocław. Rozgrywający reprezentacji Polski ostatni sezon spędził w Anwilu Włocławek, z którym zdobył dwa tytuły mistrza kraju.