Wydarzenia sportowe w skrócie, czwartek 4 marca, godz. 22:00

Przekazujemy skrót wiadomości sportowych:

Piotr Żyła zajął czwarte miejsce w kwalifikacjach do piątkowego konkursu narciarskich mistrzostw świata na dużej skoczni w Oberstdorfie. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft. W konkursie wystąpi komplet czterech Polaków.

Oberstdorf, Niemcy, 04.03.2021. Polak Piotr Żyła w serii kwalifikacyjnej do konkursu skoków na skoczni HS 137 podczas mistrzostw œwiata w narciarstwie klasycznym, 4 bm. w niemieckim Oberstdorfie. (js) PAP/Grzegorz Momot

Michał Rozmys i Marcin Lewandowski pobiegną w piątkowym finale na 1500 m lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy w Toruniu. W eliminacjach odpadł Adam Czerwiński.

x x x

Hubert Hurkacz przegrał z rozstawionym z “dwójką” Grekiem Stefanosem Tsitsipasem 4:6, 6:4, 5:7 w drugiej rundzie turnieju tenisowego ATP w Rotterdamie (pula nagród 980,6 tys. euro). Mecz trwał ponad dwie godziny.

x x x

Po trwających w Oberstdorfie mistrzostwach globu skoczkom narciarskim pozostaną tylko trzy indywidualne konkursy Pucharu Świata w lotach w Planicy, w tym jeden dodatkowy w tej słoweńskiej miejscowości. To oznacza, że Kryształową Kulę ma już zapewnioną Norweg Halvor Egner Granerud. Nie udało się bowiem znaleźć zastępczej lokalizacji dla odwołanego turnieju Raw Air w Norwegii.

x x x

Broniąca trofeum Cracovia podejmie w półfinale piłkarskiego Pucharu Polski Raków Częstochowa, a pierwszoligowa Arka Gdynia zmierzy się z Piastem Gliwice. Ceremonia losowania, z udziałem selekcjonera reprezentacji Paulo Sousy, odbyła się w siedzibie PZPN.

x x x

Norweżki Tiril Udnes Weng, Heidi Weng, Therese Johaug i Helene Marie Fossesholm zwyciężyły w biegu sztafetowym 4×5 km w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. Zdublowane Polki zostały sklasyfikowane na 12. miejscu.

x x x

Austriak Johannes Lamparter został w Oberstdorfie mistrzem świata w kombinacji norweskiej. Szczepan Kupczak zajął 27. miejsce, zaś Andrzej Szczechowicz uplasował się na 39. pozycji.

x x x

Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce przegrali we własnej hali z niemieckim SG Flensburg-Handewitt 28:31 (17:19) w 14. kolejce Ligi Mistrzów. Polski zespół zajął trzecie miejsce w grupie A i w 1/8 finału zmierzy się z francuskim HBC Nantes.

x x x

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police po raz drugi przegrały z VakifBankiem Stambuł 0:3 (21:25, 13:25, 13:25) i pożegnały się z rozgrywkami Ligi Mistrzyń. Do półfinału awansował faworyzowany zespół z Turcji, który na własnym parkiecie potrzebował ledwie pięciu kwadransów do zwycięstwa.

x x x

Europejska Unia Piłkarska zapewniła, że nie ma planów rezygnacji z miast-gospodarzy tegorocznych mistrzostw kontynentu – poinformowała w czwartek Niemiecka Agencja Prasowa DPA.

x x x

W wieku 72 lat zmarł w czwartek prof. Tadeusz Huciński, były rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, w latach 1989-96 był selekcjonerem reprezentacji Polski kobiet w koszykówce – poinformował rzecznik prasowy AWFiS w Gdańsku Mikołaj Polak.

x x x

Łukasz Kubot wystąpi w Kaliszu (5-6 marca) w spotkaniu Pucharu Davisa z Salwadorem w Grupie Światowej II – poinformował Polski Związek Tenisowy. Były lider deblowego rankingu ATP Tour zagra w parze z Janem Zielińskim.

x x x

Rewanżowy mecz 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów Liverpool – RB Lipsk odbędzie się 10 marca w Budapeszcie. Powodem są ograniczenia związane z podróżowaniem w czasie pandemii. Pierwsze spotkanie tych drużyn również rozegrano w stolicy Węgier – angielski zespół zwyciężył 2:0.

x x x

Słynny 24-godzinny wyścig na francuskim torze Le Mans drugi rok z rzędu odbędzie się w innym terminie niż planowano. Impreza została przełożona z 12-13 czerwca na 21-22 sierpnia – ogłosili organizatorzy. Chodzi o to, aby zwiększyć szansę udziału widzów w wydarzeniu.

x x x

Polska sztafeta w składzie: Kinga Zbylut, Kamila Żuk, Anna Mąka i Monika Hojnisz-Staręga zajęła 11. miejsce w zawodach biathlonowego Pucharu Świata w czeskim Novym Mescie. Triumfowały Szwedki, a kolejne miejsca zajęły Białorusinki i Francuzki.

x x x

Trzeci w klasyfikacji alpejskiego Pucharu Świata w supergigancie Mauro Caviezel zakończył występy w tym sezonie – poinformowała szwajcarska federacja. Przyczyną takiej decyzji jest poważny, styczniowy wypadek, po którym zawodnik nie wrócił do zdrowia i przechodzi rehabilitację.

x x x

Rozstawiona z jedynką Jelina Switolina odpadła w ćwierćfinale turnieju WTA w Dausze. Ukrainka uległa Białorusince Wiktorii Azarence 2:6, 4:6. Jej los podzieliła grająca z dwójką Czeszka Karolina Pliskova, która przegrała z Amerykanką Jessicą Pegulą 3:6, 1:6. Foto: PAP/Grzegorz Momot, PHILIPP GUELLAND

Polska – Estonia 5:1. Mamy szanse na Euro 2024

United Cup – Polska wygrała z Brazylią 3:0, zwycięski mikst Świątek i Hurkacza

Turniej Czterech Skoczni – 17. miejsce Stocha w Oberstdorfie, wygrał Wellinger

Polskie ampfutbolistki przygotowują się do pierwszych w historii mistrzostw świata

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim – trzecie złoto Czyszczoń, pierwszy tytuł Wojtakowskiego

Kamil Grabara uznany najlepszym bramkarzem duńskiej ligi

Piłkarska Liga Konferencji – Molde FK rywalem Legii w barażu o 1/8 finału

Puchar świata w skokach – 14. lokata Kubackiego w Engelbergu, zwycięstwo Krafta

Puchar świata w skokach – Stoch 21. w Engelbergu, wygrał Paschke

Piłkarska Liga Konferencji – Legia Warszawa – AZ Alkmaar 2:0

Piłkarska Liga Europy – Raków Częstochowa – Atalanta Bergamo 0:4

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim – kobieca drużyna trzecia w Tomaszowie Mazowieckim

Piłkarskie MŚ do lat 17 – Polska przegrała z Senegalem 1:4

Bieg Niepodległości w Warszawie – kilkanaście tysięcy uczestników uczciło święto narodowe