Wydarzenia sportowe w skrócie, niedziela 14 kwietnia, godz. 22:00

Przekazujemy skrót wiadomości sportowych:

• Geworg Sahakjan (Catusia Kartuzy) został wicemistrzem Europy w zapasach. W finale kategorii 67 kg w stylu klasycznym reprezentant Polski przegrał w Bukareszcie z Turkiem Atakanem Yukselem 1:5.
  • Robert Kubica (Williams) zajął 17. miejsce w rywalizacji o Grand Prix Chin – ostatnie wśród kierowców, którzy ukończyli w Szanghaju tysięczny wyścig w historii Formuły 1. Zwyciężył po raz 75. w karierze broniący tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes GP).
  • Iga Świątek przegrała w Lugano ze Słowenką Poloną Hercog 3:6, 6:3, 3:6 w swoim pierwszym finale tenisowego turnieju cyklu WTA. Polka i tak odniosła największy sukces w karierze i awansuje do pierwszej setki światowego rankingu.
  • Hubert Hurkacz przegrał z rozstawionym z numerem dziewiątym Chorwatem Borną Coricem 4:6, 7:5, 5:7 w pierwszej rundzie tenisowego turnieju ATP rangi Masters 1000 w Monte Carlo (pula nagród 5,2 mln euro).
  • Marta Kobecka i Jarosław Świderski wygrali w Sofii rywalizację sztafet mieszanych w zawodach Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. Z dorobkiem 1438 pkt wyprzedzili pary z Wielkiej Brytanii – 1429 i Niemiec – 1425.
  • Izrael pokonał w Tel Awiwie Kosowo 30:24 i zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy 1 eliminacji mistrzostw Europy 2020 piłkarzy ręcznych. W sobotę Polska przegrała w Halle 24:29 z Niemcami, którzy zapewnili sobie już awans do turnieju finałowego.
  • Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź pokonały w niedzielę we własnej hali Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:23, 25:16, 25:22) i wygrały półfinałową rywalizację 2-0. W finale spotkają się z inną łódzką drużyną Grotem Budowlanymi.
  • Etiopczyk Regasa Mindaye Bejiga czasem 2:09.42 wygrał Orlen Warsaw Marathon. Wśród kobiet najlepsza była Kenijka Sheila Jerotich – 2:26.06. Mistrzem Polski w maratonie został Marcin Chabowski (STS Pomerania Szczecinek), który zajął czwarte miejsce.
  • Polscy szpadziści zajęli szóste, a szpadzistki siódme miejsce w rywalizacji drużynowej w ostatnim dniu mistrzostw świata kadetów i juniorów w szermierce, które odbywały się w Toruniu. Polacy zdobyli w MŚJ jeden brązowy medal, który wywalczyła kadetka Zofia Janelli w szpadzie.
  • Arkadiusz Milik zdobył bramkę po podaniu Piotra Zielińskiego, a ich Napoli pokonało na wyjeździe Chievo 3:1 w 32. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Ostatnia w tabeli drużyna z Werony, w której zagrał Mariusz Stępiński, a zabrakło Pawła Jaroszyńskiego, spadła z ligi.
  • Belg Philippe Gilbert (Deceuninck-Quick-Step) wygrał w niedzielę kolarski wyścig Paryż – Roubaix, jedną z najbardziej prestiżowych imprez na świecie, nazywaną “Piekłem Północy”. 36-letni triumfator wyprzedził na finiszu współtowarzysza ucieczki Niemca Nilsa Pollita (Katiusza). Z czwórki startujących polskich kolarzy do mety, na 77. miejscu, ze stratą 15.51 dotarł Łukasz Wiśniowski (CCC Team).
  • Dwa medale, złoty i srebrny, w ostatnim dniu mistrzostw Europy w gimnastyce sportowej w Szczecinie zdobyła reprezentantka Francji Melanie De Jesus Dos Santos. Po raz drugi na
  • Tiger Woods wygrał pierwszy tegoroczny wielkoszlemowy turniej golfowy – US Masters w Auguście i w nagrodę mógł znowu założyć słynną zieloną marynarkę. To jego 15. tytuł w zawodach tej rangi, ale pierwszy od 2008 roku.

Polska – Estonia 5:1. Mamy szanse na Euro 2024

United Cup – Polska wygrała z Brazylią 3:0, zwycięski mikst Świątek i Hurkacza

Turniej Czterech Skoczni – 17. miejsce Stocha w Oberstdorfie, wygrał Wellinger

Polskie ampfutbolistki przygotowują się do pierwszych w historii mistrzostw świata

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim – trzecie złoto Czyszczoń, pierwszy tytuł Wojtakowskiego

Kamil Grabara uznany najlepszym bramkarzem duńskiej ligi

Piłkarska Liga Konferencji – Molde FK rywalem Legii w barażu o 1/8 finału

Puchar świata w skokach – 14. lokata Kubackiego w Engelbergu, zwycięstwo Krafta

Puchar świata w skokach – Stoch 21. w Engelbergu, wygrał Paschke

Piłkarska Liga Konferencji – Legia Warszawa – AZ Alkmaar 2:0

Piłkarska Liga Europy – Raków Częstochowa – Atalanta Bergamo 0:4

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim – kobieca drużyna trzecia w Tomaszowie Mazowieckim

Piłkarskie MŚ do lat 17 – Polska przegrała z Senegalem 1:4

Bieg Niepodległości w Warszawie – kilkanaście tysięcy uczestników uczciło święto narodowe