Wydarzenia sportowe w skrócie, niedziela 14 lutego, godz. 22:00

Przekazujemy skrót wiadomości sportowych:

Zakopane, 14.02.2021. Polak Dawid Kubacki po 2. serii konkursu indywidualnego zawodów Pucharu Œwiata w skokach narciarskich sezonu 2020/2021, na obiekcie “Wielka Krokiew”, 14 PAP/Grzegorz Momot

Dawid Kubacki zajął szóste miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Wygrał Norweg Halvor Egner Granerud. To jego jedenaste zwycięstwo w sezonie.

x x x

Rozstawiona z “15” Iga Świątek przegrała z wiceliderką światowego rankingu tenisistek Rumunką Simoną Halep 6:3, 1:6, 4:6 w 1/8 finału wielkoszlemowego Australian Open. Polka drugi raz z rzędu odpadła na tym etapie turnieju w Melbourne, powtarzając swój najlepszy wynik w tej imprezie.

x x x

Piłkarze Legii Warszawa nie wykorzystali szansy, aby zrównać się punktami z prowadzącą w tabeli Pogonią Szczecin. W niedzielnym spotkaniu 17. kolejki ekstraklasy zremisowali na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:1. Lech Poznań natomiast przegrał w Płocku z Wisłą 0:1.

x x x

Koszykarze Enea Zastalu BC Zielona Góra zdobyli Puchar Polski. W finale turnieju w Lublinie pokonali PGE Spójnię Stargard 86:73 (24:16, 24:15, 16:20, 22:22). To trzeci sukces tego zespołu w rozgrywkach o krajowy puchar. Poprzednio był najlepszy w 2015 i 2017 r.

x x x

Austriak Vincent Kriechmayr zdobył drugi złoty medal alpejskich mistrzostw świata w Cortinie d’Ampezzo. Po zwycięstwie w supergigancie, w niedzielę okazał się najlepszy także w “królewskim” zjeździe. Srebro wywalczył Niemiec Andreas Sander, a brąz Szwajcar Beat Feuz.

x x x

Natalia Czerwonka zajęła szóste miejsce na dystansie 1500 m w mistrzostwach świata w łyżwiarstwie szybkim. W holenderskim Heerenveen uzyskała czas 1.55,89. Niespodziewanie wygrała Norweżka Ragne Wiklund – 1.54,61. Karolina Bosiek zajęła 15. miejsce – 1.58,70.

x x x

Francuski biathlonista Emilien Jacquelin zdobył w Pokljuce złoty medal mistrzostw świata w biegu na dochodzenie na 12,5 km. Z triumfu cieszył się też rok temu w Anterselvie. Drugie miejsce zajął Szwed Sebastian Samuelsson, a trzecie Norweg Johannes Thingnes Boe.

x x x

Norweżka Tiril Eckhoff wygrała w Pokljuce bieg na dochodzenie na 10 km i zdobyła trzeci w karierze złoty medal mistrzostw świata. Jeden z poprzednich wywalczyła w sobotę w sprincie. Monika Hojnisz-Staręga była 16., a Kamila Żuk zajęła 47. miejsce.

x x x

Amerykanin Wesley So po raz drugi został zwycięzcą turnieju online szachów szybkich Champions Chess Tour. W finale Opera Euro Rapid, trzeciej imprezy cyklu, pokonał Norwega Magnusa Carlsena. Trzecie miejsce wywalczył Tejmur Radżabow z Azerbejdżanu.

x x x

Pilotowana przez Niemca Francesco Friedricha bobslejowa czwórka zdobyła złoty medal mistrzostw świata w Altenbergu. Srebro wywalczyła załoga Austriaka Benjamina Maiera, a brąz Niemca Johannesa Lochnera. Polacy w tej konkurencji nie startowali.

x x x

Kenijka Beatrice Chepkoech poprawiła w niedzielę w Monako rekord świata w biegu na 5 km. Uzyskała czas 14.43, lepszy o sekundę od rezultatu reprezentantki Holandii Sifan Hassan z 2019 roku.

Polska – Estonia 5:1. Mamy szanse na Euro 2024

United Cup – Polska wygrała z Brazylią 3:0, zwycięski mikst Świątek i Hurkacza

Turniej Czterech Skoczni – 17. miejsce Stocha w Oberstdorfie, wygrał Wellinger

Polskie ampfutbolistki przygotowują się do pierwszych w historii mistrzostw świata

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim – trzecie złoto Czyszczoń, pierwszy tytuł Wojtakowskiego

Kamil Grabara uznany najlepszym bramkarzem duńskiej ligi

Piłkarska Liga Konferencji – Molde FK rywalem Legii w barażu o 1/8 finału

Puchar świata w skokach – 14. lokata Kubackiego w Engelbergu, zwycięstwo Krafta

Puchar świata w skokach – Stoch 21. w Engelbergu, wygrał Paschke

Piłkarska Liga Konferencji – Legia Warszawa – AZ Alkmaar 2:0

Piłkarska Liga Europy – Raków Częstochowa – Atalanta Bergamo 0:4

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim – kobieca drużyna trzecia w Tomaszowie Mazowieckim

Piłkarskie MŚ do lat 17 – Polska przegrała z Senegalem 1:4

Bieg Niepodległości w Warszawie – kilkanaście tysięcy uczestników uczciło święto narodowe