Wydarzenia sportowe w skrócie, niedziela 7 marca, godz. 22:00

Przekazujemy skrót wiadomości sportowych:
Toruń, 07.03.2021. Polki od lewej: Nalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kornelia Lesiewicz i Aleksandra Gaworska zdobyły brązowy medal w finale sztafety 4x400m kobiet na lekkoatletycznych halowych mistrzostwach Europy w Toruniu, 7 bm. (js) PAP/Adam Warżawa

Dziesięć medali zdobyli polscy lekkoatleci w halowych mistrzostwach Europy, które w niedzielę zakończyły się w Toruniu. W klasyfikacji biało-czerwoni zajęli dziewiąte miejsce.

W niedzielę na podium stanęli: Paweł Wiesiołek (3. w siedmioboju), Joanna Jóźwik i Angelika Cichocka (2. i 3. w biegu na 800 m), Patryk Dobek i Mateusz Borkowski (1. i 2. w biegu na 800 m), Piotr Lisek (3. w skoku o tyczce) oraz polska sztafeta kobiet 4×400 m (3. miejsce).

x x x

Reprezentantka gospodarzy Petra Vlhova wygrała slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata w Jasnej na Słowacji. Maryna Gąsienica-Daniel, która była trzecia po pierwszym przejeździe, nie ukończyła drugiego.

x x x

Norweg Johannes Hoesflot Klaebo, który zwyciężył w biegu na 50 km techniką klasyczną – ostatniej konkurencji mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie, został zdyskwalifikowany. Złoty medal otrzyma jego rodak Emil Iversen, który na mecie był drugi.

x x x

Legia Warszawa pokonała we Wrocławiu Śląsk 1:0 i umocniła się na prowadzeniu w tabeli piłkarskiej ekstraklasy, gdyż w 20. kolejce punkty stracili jej najgroźniejsi rywale w walce o mistrzostwo kraju – Pogoń Szczecin i Raków Częstochowa.

x x x

Po 15 z rzędu zwycięstwach w angielskiej ekstraklasie piłkarskiej Manchester City przegrał u siebie z lokalnym rywalem United 0:2 w 27. kolejce. Podopieczni hiszpańskiego trenera Josepa Guardioli wciąż pewnie prowadzą w tabeli, “Czerwone Diabły” są na drugim miejscu.

x x x

Piłkarze prowadzącego w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy Atletico zremisowali w derbach Madrytu z Realem 1:1 w 26. kolejce. Takie rozstrzygnięcie najbardziej ucieszyło sympatyków Barcelony, która jest druga w tabeli i rozdziela oba stołeczne zespoły.

x x x

Irlandczyk Sam Bennett z ekipy Deceuninck wygrał pierwszy etap wyścigu kolarskiego Paryż-Nicea (166 km) i zdobył koszulkę lidera. Na mecie w Saint-Cyr-l’Ecole wyprzedził mistrza Francji Arnauda Demare i mistrza świata z 2019 roku Duńczyka Madsa Pedersena.

x x x

Arkadiusz Reca (Crotone) i Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) zdobyli bramki dla swoich drużyn w niedzielnych meczach 26. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej.

x x x

Ireneusz Mamrot zastąpi Wojciecha Stawowego na stanowisku pierwszego trenera piłkarzy ŁKS – poinformował w niedzielę klub z Łodzi. Dotychczasowy szkoleniowiec z trzecią drużyną 1. ligi rozstał się po zremisowanych 2:2 derbach z Widzewem.

x x x

Po sobotnim zwycięstwie w sprincie na 7,5 km, w niedzielę Norweżka Tiril Eckhoff wygrała w czeskim Novym Mescie bieg na dochodzenie na 10 km w Pucharze Świata w biathlonie. Jedyna startująca Polka Kamila Żuk zajęła 38. miejsce.

W rywalizacji mężczyzn na 12,5 km sukces odnieśli norwescy bracia Boe. Zwyciężył starszy z nich Tarjei, a drugie miejsce zajął prowadzący w klasyfikacji generalnej Johannes Thingnes Boe. Polacy nie startowali.

x x x

Piłkarze Rangers FC po raz pierwszy od 2011 roku zostali mistrzami Szkocji. W niedzielę Celtic Glasgow zremisował na wyjeździe z Dundee United 0:0 i na sześć kolejek przed zakończeniem rozgrywek traci do lidera aż 20 punktów.

x x x

Szwajcar Marco Odermatt zwyciężył w austriackim Saalbach-Hinterglemm w supergigancie alpejskiego Pucharu Świata. Uzyskał czas 1.23,59 i wyprzedził o 0,62 Francuza Matthieu Baileta i o 0,81 reprezentanta gospodarzy Vincenta Kriechmayra.

x x x

Koszykarki VBW Arki Gdynia ponownie zdobyły Puchar Polski. W finale turnieju w Gdyni obrończynie trofeum pokonały CCC Polkowice 69:65 (13:16, 16:20, 21:12, 19:17). To ich dziesiąty triumf w historii. Foto PAP/Adam Warżawa

Polska – Estonia 5:1. Mamy szanse na Euro 2024

United Cup – Polska wygrała z Brazylią 3:0, zwycięski mikst Świątek i Hurkacza

Turniej Czterech Skoczni – 17. miejsce Stocha w Oberstdorfie, wygrał Wellinger

Polskie ampfutbolistki przygotowują się do pierwszych w historii mistrzostw świata

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim – trzecie złoto Czyszczoń, pierwszy tytuł Wojtakowskiego

Kamil Grabara uznany najlepszym bramkarzem duńskiej ligi

Piłkarska Liga Konferencji – Molde FK rywalem Legii w barażu o 1/8 finału

Puchar świata w skokach – 14. lokata Kubackiego w Engelbergu, zwycięstwo Krafta

Puchar świata w skokach – Stoch 21. w Engelbergu, wygrał Paschke

Piłkarska Liga Konferencji – Legia Warszawa – AZ Alkmaar 2:0

Piłkarska Liga Europy – Raków Częstochowa – Atalanta Bergamo 0:4

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim – kobieca drużyna trzecia w Tomaszowie Mazowieckim

Piłkarskie MŚ do lat 17 – Polska przegrała z Senegalem 1:4

Bieg Niepodległości w Warszawie – kilkanaście tysięcy uczestników uczciło święto narodowe