Wydarzenia sportowe w skrócie, poniedziałek 11 lutego, godz. 22:00

Przekazujemy skrót wiadomości sportowych:

• W meczu kończącym 21. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał u siebie Wisłę Kraków 2:0. W zespole gości zagrał wracający do polskiej ligi po prawie dwunastu latach Jakub Błaszczykowski.
  • Po zdobyciu mistrzostwa Europy i wygraniu klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w short tracku Natalia Maliszewska nie zamierza spoczywać na laurach. “Główny cel sezonu jeszcze przede mną – mistrzostwa świata w Sofii” – powiedziała łyżwiarka Juvenii Białystok na lotnisku w Warszawie, tuż po powrocie z finałowych zawodów PŚ.
  • W poniedziałek w Grove, siedzibie zespołu Formuły 1 Williams, którego kierowcą będzie Robert Kubica, oficjalnie zaprezentowano bolid przygotowany na sezon 2019. Zespół, którego jednym ze sponsorów został PKN Orlen, będzie się nazywał ROKiT Williams Racing.
  • Francuz Alexis Pinturault został w Aare mistrzem świata w kombinacji alpejskiej. Srebrny medal niespodziewanie zdobył Słoweniec Stefan Hadalin, a na najniższym stopniu podium stanął Austriak Marco Schwarz. Polacy nie startowali.
  • Trener kadry skoczków narciarskich zdecydował, że w najbliższych konkurach Pucharu Świata w niemieckim Willingen do zespołu wróci Stefan Hula. Obok niego w ekipie znaleźli się Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny i Maciej Kot.
  • Piłkarze Brazylii nie awansowali do mistrzostw świata do lat 20, które od 23 maja do 15 czerwca odbędą się w sześciu polskich miastach. Po rywalizacji w Ameryce Południowej i Afryce znani są już wszyscy uczestnicy turnieju – łącznie 24 drużyny.
  • Japonka Naomi Osaka, triumfatorka wielkoszlemowego Australian Open, jest nadal liderką rankingu tenisistek WTA Tour. Druga jest Czeszka Petra Kvitova, a trzecia Rumunka Simona Halep. Najlepsza z Polek Magda Linette utrzymała 89. miejsce. Wśród mężczyzn w rankingu ATP wciąż zdecydowanie prowadzi Serb Novak Djokovic. Najlepszy z polskich tenisistów Hubert Hurkacz spadł o dwie lokaty i aktualnie jest 75.
  • Mistrzyni Europy w pchnięciu kulą Paulina Guba zakończyła sezon halowy z powodu kontuzji barku. “Musimy dmuchać na zimne, żeby nie rozłożyła się całkowicie” – powiedział PAP trener zawodniczki Edmund Antczak. Dodał, że chodzi o rękę pchającą, więc nie ma jak inaczej zmniejszyć obciążeń.
  • Monika Skinder zdobyła w Sarajewie brązowy medal Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w narciarskim biegu na 7,5 km techniką klasyczną.
  • Tenisistki stołowe KTS Enea Siarki Tarnobrzeg awansowały do półfinału Ligi Mistrzyń. W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym pokonały u siebie Sporting Lizbona 3:1. Pierwsze spotkanie także wygrały 3:1.
  • Doświadczony rumuński trener Mircea Lucescu odchodzi z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Turcji – poinformowała tamtejsza federacja, która osiągnęła z nim porozumienie w sprawie rozwiązania umowy.

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim – trzecie złoto Czyszczoń, pierwszy tytuł Wojtakowskiego

Kamil Grabara uznany najlepszym bramkarzem duńskiej ligi

Piłkarska Liga Konferencji – Molde FK rywalem Legii w barażu o 1/8 finału

Puchar świata w skokach – 14. lokata Kubackiego w Engelbergu, zwycięstwo Krafta

Puchar świata w skokach – Stoch 21. w Engelbergu, wygrał Paschke

Piłkarska Liga Konferencji – Legia Warszawa – AZ Alkmaar 2:0

Piłkarska Liga Europy – Raków Częstochowa – Atalanta Bergamo 0:4

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim – kobieca drużyna trzecia w Tomaszowie Mazowieckim

Piłkarskie MŚ do lat 17 – Polska przegrała z Senegalem 1:4

Bieg Niepodległości w Warszawie – kilkanaście tysięcy uczestników uczciło święto narodowe