Wydarzenia sportowe w skrócie, wtorek 19 lutego, godz. 22:05

Przekazujemy skrót wiadomości sportowych:

• Siatkarki Grot Budowlanych przegrały w Łodzi z wicemistrzem Włoch Igor Gorgonzola Novara 0:3 w meczu piątej kolejki grupy C Ligi Mistrzyń. W grupie D ŁKS Commercecon Łódź przegrał na wyjeździe z mistrzem Niemiec SSC Palmberg Schwerin 1:3.
  • Amerykanka Mikaela Shiffrin i Szwajcar Ramon Zenhaeusern wygrali w Sztokholmie slalom równoległy alpejskiego Pucharu Świata. Kryształową Kulę w slalomie zapewnili sobie Shiffrin oraz Austriak Marcel Hirscher.
  • Polska, Litwa i Białoruś chcą wspólnie zorganizować mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych w 2026 roku. List intencyjny w tej sprawie podpisali w Mińsku prezesi narodowych federacji: Andrzej Kraśnicki, Donatas Pasvenskas i Władimir Konoplew – poinformował ZPRP.
  • Liderka światowego rankingu tenisistek Japonka Naomi Osaka niespodziewanie przegrała z Francuzką Kristiną Mladenovic 3:6, 3:6 w drugiej rundzie turnieju WTA w Dubaju. Był to jej pierwszy występ po zwycięstwie w wielkoszlemowym Australian Open.
  • Reprezentant Monako Charles Leclerc z Ferrari miał najlepszy czas i największą liczbę przejechanych okrążeń podczas drugiego dnia oficjalnych testów Formuły 1 w Barcelonie. Robert Kubica z Williamsa nie wyjedzie na tor wcześniej niż w środę.
  • Michał Burczyński zapewnił sobie trzeci w karierze tytuł mistrza świata w bojerach. Na jeden wyścig przed końcem rywalizacji na zamarzniętym jeziorze Indian Lake w stanie Ohio w USA kolejne miejsca zajmują Jarosław Radzki i Tomasz Zakrzewski.
  • Polscy koszykarze przygotowują się w Warszawie do piątkowego meczu eliminacji mistrzostw świata z Chorwacją w Varażdinie, który może przesądzić o ich awansie do turnieju w Chinach. “Każdy jest bardzo zmotywowany” – powiedział kapitan reprezentacji Adam Waczyński.
  • 32 reprezentantów Polski wystąpi w Glasgow w halowych mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce (1-3 marca). PZLA we wtorek ogłosił skład, w którym znalazły się m.in. liderki światowych list w biegach na 60 i 400 m Ewa Swoboda oraz Iga Baumgart-Witan.
  • Iga Świątek udanie zadebiutowała w głównej drabince turnieju WTA. 17-letnia Polka w pierwszej rundzie halowej imprezy na kortach twardych w Budapeszcie (pula nagród 250 tys. dol.) pokonała serbską tenisistkę Olgę Danilovic 6:3, 6:0.

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim – trzecie złoto Czyszczoń, pierwszy tytuł Wojtakowskiego

Kamil Grabara uznany najlepszym bramkarzem duńskiej ligi

Piłkarska Liga Konferencji – Molde FK rywalem Legii w barażu o 1/8 finału

Puchar świata w skokach – 14. lokata Kubackiego w Engelbergu, zwycięstwo Krafta

Puchar świata w skokach – Stoch 21. w Engelbergu, wygrał Paschke

Piłkarska Liga Konferencji – Legia Warszawa – AZ Alkmaar 2:0

Piłkarska Liga Europy – Raków Częstochowa – Atalanta Bergamo 0:4

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim – kobieca drużyna trzecia w Tomaszowie Mazowieckim

Piłkarskie MŚ do lat 17 – Polska przegrała z Senegalem 1:4

Bieg Niepodległości w Warszawie – kilkanaście tysięcy uczestników uczciło święto narodowe