
We wtorek, podczas prac budowlanych na terenie zakładów PZL Świdnik, odkryto pocisk pochodzący z czasów II wojny światowej.
Zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu wpłynęło do świdnickiej policji tuż przed godziną 15.
– Jeden z pracowników, wykonując prace budowlane na terenie zakładów PZL Świdnik, natrafił na pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej – podała aspirant sztabowa Elwira Domaradzka z policji w Świdnicy.
Ochrona zakładów PZL Świdnik zabezpieczyła teren w pobliżu znaleziska, a pocisk został wydobyty dzisiaj około godziny 10.
dziennikwschodni.pl