
Podlaski Oddział Straży Granicznej w ostatni weekend wakacji odnotował wzrost prób nielegalnego przekroczenia granicy. Migranci próbowali przedostać się do Polski przez rzeki Narew, Świsłocz i Leśna Prawa, a w stronę polskich patroli rzucali kamieniami i kłodami drzew.
Sierpień 2025 r. okazał się rekordowy – odnotowano ponad 5200 prób sforsowania granicy, najwięcej w tym roku. To znaczący wzrost w porównaniu z wcześniejszymi miesiącami.
Straż Graniczna i wojsko intensyfikują działania, patrolując newralgiczne odcinki granicy. Jak poinformowała ppłk Magdalena Kościńska z Dowództwa Operacyjnego RSZ, 25 sierpnia wieczorem podczas interwencji ranny został żołnierz Zgrupowania Zadaniowego Podlasie. Podczas użycia środków przymusu bezpośredniego wybuchł granat hukowo-błyskowy, powodując uraz ręki wojskowego.
straż graniczna