Liga hiszpańska – dwa gole Lewandowskiego, pewna wygrana Barcelony

PAP/EPA/Biel Alino
Omar Mascarell w walce z Robertem Lewandowskim.

Barcelona pokonała na wyjeździe ostatnie w tabeli Elche 4:0 i umocniła się na pozycji lidera w 27. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski, który z 17 golami prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Lewandowski najpierw trafił do siatki w 20. minucie, wykorzystując zamieszanie w polu karnym rywali. W 43. Polak miał znakomitą okazję, aby podwyższyć na 2:0, ale z bliska posłał piłkę głową ponad poprzeczką.

Kolejnego gola zdobył Ansu Fati (56.), a druga bramka polskiego napastnika padła po indywidualnej akcji (66.). Chwilę później wynik ustalił Ferran Torres (70.), po podaniu Lewandowskiego.

Większość z 17 ligowych trafień Polak uzyskał przed przerwą mundialową i zimową. Od wznowienia rozgrywek po imprezie w Katarze strzelił cztery gole (licząc te sobotnie).

Ostatnio Barcelona zdobyła więcej niż trzy bramki w meczu z trzecioligową Ceutą w Pucharze Hiszpanii (5:0) w połowie stycznia. W lidze nie udało jej się to od 23 października, kiedy nie dała szans Athletic Bilbao (4:0).

“Duma Katalonii” w dalszym ciągu imponuje w defensywie. Niemiecki bramkarz Marc-Andre ter Stegen zachował czyste konto po raz 20. w obecnych rozgrywkach ligowych, od początku których pokonano go zaledwie dziewięć razy.

Podopieczni Xaviego Hernandeza zgromadzili 71 punktów i już o 15 wyprzedzają wicelidera – Real Madryt. Broniący tytułu “Królewscy” w niedzielę podejmą Real Valladolid. Trzecie Atletico Madryt – 51 pkt – tego samego dnia zagra u siebie z piątym Betisem Sewilla – 45. (PAP)

Polska – Estonia 5:1. Mamy szanse na Euro 2024

United Cup – Polska wygrała z Brazylią 3:0, zwycięski mikst Świątek i Hurkacza

Turniej Czterech Skoczni – 17. miejsce Stocha w Oberstdorfie, wygrał Wellinger

Polskie ampfutbolistki przygotowują się do pierwszych w historii mistrzostw świata

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim – trzecie złoto Czyszczoń, pierwszy tytuł Wojtakowskiego

Kamil Grabara uznany najlepszym bramkarzem duńskiej ligi

Piłkarska Liga Konferencji – Molde FK rywalem Legii w barażu o 1/8 finału

Puchar świata w skokach – 14. lokata Kubackiego w Engelbergu, zwycięstwo Krafta

Puchar świata w skokach – Stoch 21. w Engelbergu, wygrał Paschke

Piłkarska Liga Konferencji – Legia Warszawa – AZ Alkmaar 2:0

Piłkarska Liga Europy – Raków Częstochowa – Atalanta Bergamo 0:4

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim – kobieca drużyna trzecia w Tomaszowie Mazowieckim

Piłkarskie MŚ do lat 17 – Polska przegrała z Senegalem 1:4

Bieg Niepodległości w Warszawie – kilkanaście tysięcy uczestników uczciło święto narodowe