
Policja zatrzymała Gruzina, który kierował autem, chociaż miał zakaz sądowy. Dodatkowo nie miał dokumentów legalości pobytu w Polsce. Przekazano go strażnikom granicznym.
Policjanci z wydziału Ruchu Drogowego, podczas kontroli w Sopocie, zatrzymali kierowcę samochodo osobowego skoda. Okazało się, że kierowca auta, 23-letni mężczyzna miał już aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami, za poprzednie wykroczenia.
Pomimo sądowego zakazu, obywatel Gruzji ponownie wsiadł za kierownicę. Policjanci, po sprawdzeniu, że zakaz nadal jest ważny, zatrzymali kierowcę, a skoda, a skoda została odholowana na parking policyjny.
Następni funkcjonariusze dalej sprawdzali i okazało się, że Gruzin nie ma żadnych dokumentów legalizujących jego pobyt w Polsce. Jeszcze tego samego dnia, przekazano go w ręce straży granicznej. Za złamanie sądowego zakazu grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Onet.pl