
W pobliżu przedszkola przy ul. Stabłowickiej we Wrocławiu zauważono młodego mężczyznę z nożem. “Moje dziecko wróciło do domu przerażone i tylko powtarzało: pan z nożem, pan z nożem, my widzieliśmy go przez okna” – mówi zdenerwowana matka przedszkolaka ze Stabłowic. Sprawą zajęła się policja, która już wskazała potencjalnego sprawcę.
W wtorek (27 sierpnia) mężczyzna uzbrojony w nóż zbliżył się do ogrodzenia przedszkola Pod Wierzbami przy ul. Stabłowickiej 95. Na szczęście nikt nie ucierpiał, jednak rodzice dzieci są bardzo zaniepokojeni. W rozmowie z “Gazetą Wrocławską”, jedna z mam opisała mężczyznę jako wysokiego, szczupłego blondyna w wieku około 18 lat.
Dyrekcja przedszkola Pod Wierzbami również ostrzega przed tym mężczyzną w apelu do rodziców, pisząc: “W związku z sytuacją, która miała dziś miejsce w pobliżu naszego przedszkola, apeluję o wyjątkową ostrożność i czujność. Młody mężczyzna (w wieku ok. 18-20 lat) uzbrojony w nóż podszedł do płotu od strony ul. Polonii Wrocławskiej. Wezwana policja nie zdołała go zatrzymać. Prosimy o baczne obserwowanie otoczenia przedszkola i zgłaszanie wszelkich podejrzanych osób wychowawcom lub bezpośrednio policji”.
Jedna czytelniczek twierdzi, że mężczyzna z nożem był widziany w tej okolicy już wcześniej. “W czerwcu na pewno był w pobliżu szkoły podstawowej. Wczoraj stał pod przedszkolem. Boję się, że może dojdzie do tragedii. Dzwoniliśmy już na policję, bo nie tylko ja czuję się zagrożona. Rozmawiałam z innymi mamami, które również go widziały”.
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu potwierdziła otrzymanie zgłoszenia, ale niestety, zanim przybyli funkcjonariusze, mężczyzna zdążył się oddalić. Co dalej? “Funkcjonariusze z komisariatu w Leśnicy prowadzą dochodzenie w tej sprawie. Typują osoby i sprawdzają, czy którakolwiek z nich to ten zgłaszany. Policja współpracuje z dyrekcją przedszkola, aby wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia. Z informacji, które posiadam, wynika, że mężczyzna zachowywał się spokojnie. Nikt nie odniósł obrażeń, jednak prowadzone są dalsze kroki – informuje mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.
gazetawroclawska.pl