
Jednym z punktów obchodów będzie wyświetlenie obrazu „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”.
W całej Polsce trwają uroczystości z okazji 45-lecia powstania NSZZ „Solidarność”. Do wspólnego świętowania przyłącza się także Stargard, gdzie przygotowano bogaty program wydarzeń łączących elementy historyczne, artystyczne i rozrywkowe. Wszystkie atrakcje dostępne będą bezpłatnie.
Obchody rozpoczną się w piątek, 29 sierpnia. O godz. 21 w Teatrze Letnim zaplanowano pokaz filmu „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł” – pierwszej produkcji fabularnej przybliżającej dramatyczne wydarzenia z grudnia 1970 roku.
Sobota, 30 sierpnia, upłynie pod znakiem rodzinnego festynu w parku Chrobrego. Od godz. 13 odwiedzający znajdą tam m.in. stoiska policji i straży pożarnej, mobilną galerię Artbus z wystawą przygotowaną przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne, a dla najmłodszych – dmuchane zamki, gry, konkursy i animacje w pobliżu Baszty Morze Czerwone. Plenerowa część zabawy potrwa do 17.
Wieczorem uroczystości przeniosą się do kościoła św. Jana, gdzie o 18:30 odprawiona zostanie msza święta z udziałem pocztów sztandarowych. Następnie, o godz. 20, na scenie Teatru Letniego odbędzie się koncert „Człowiek rodzi się i żyje wolnym”. Wystąpią m.in. Celina i Krzysztof Gładysz, Piotr Dolata, Maja Piekarska oraz trio wokalne „Muffinki”, którym akompaniować będzie zespół instrumentalny pod batutą Alexa Marka.
Na finał zaplanowano plenerową dyskotekę. Od 21:30 do 1:00 uczestnicy będą mogli bawić się przy największych przebojach z lat 80. i 90. Stargardzkie uroczystości są częścią ogólnopolskich obchodów jubileuszu „Solidarności”, a zarazem zwieńczeniem tegorocznych Coolturalnych Wakacji.
24kurier.pl