
Zdjęcie ilustracyjne.
W piątek, 12 września, w godzinach porannych doszło do poważnej awarii systemu obsługującego rejestrację dokumentów paszportowych w całej Polsce.
O problemie poinformował m.in. Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu. W wydanym po godzinie 10:00 komunikacie przekazano, że z powodu awarii przyjmowanie wniosków paszportowych oraz wydawanie gotowych dokumentów zostało wstrzymane do odwołania.
Utrudnienia dotyczą wszystkich punktów paszportowych w kraju. Urząd apeluje do obywateli o cierpliwość i śledzenie kolejnych komunikatów. – Na bieżąco będziemy informować o przywróceniu pełnej funkcjonalności systemu – podkreślono w oświadczeniu.
radiozet.pl