
W środę, 9 lipca, na stacji kolejowej w Szczytnej wybuchł pożar w pociągu należącym do Kolei Dolnośląskich. Ogień pojawił się w przedziale silnikowym jednostki spalinowej.
Służby ratunkowe zostały zaalarmowane tuż przed godziną 17. Na miejsce skierowano pięć zastępów straży pożarnej. Jako pierwsi interweniowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczytnej oraz ze Szczawna-Zdroju. Akcja gaśnicza trwała niespełna dwie godziny, po czym skład przekazano kierownikowi pociągu.
Na szczęście nikt z pasażerów nie odniósł obrażeń – wszyscy opuścili pociąg jeszcze przed przybyciem strażaków.
– Palił się silnik w naszym pojeździe spalinowym. Spółkowa komisja prowadzi teraz szczegółowe postępowanie wyjaśniające. Najważniejsze jest, że wszyscy są cali i zdrowi – przekazał Andrzej Padniewski z biura prasowego Kolei Dolnośląskich.
Strażacy wskazują, że wstępną przyczyną pożaru mogło być zwarcie w instalacji elektrycznej.
gazetawroclawska.pl