
We wtorkowy poranek doszło do poważnych zakłóceń w działaniu numeru alarmowego 112. Informację o awarii potwierdziła w rozmowie z TVP Info Karolina Gałecka, rzeczniczka Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Służby pracują obecnie nad ustaleniem przyczyny problemu, jednak nie wiadomo jeszcze, czy usterka ma charakter tymczasowy, czy długotrwały.
– Na razie nie jesteśmy w stanie określić, czy to poważna awaria wymagająca większej naprawy, czy jedynie chwilowe zakłócenie. Do czasu rozwiązania problemu prosimy o kierowanie zgłoszeń na numer 999 – przekazała Karolina Gałecka z MSWiA.
Jak dodała, problemy z połączeniem na numer 112 potwierdzono już w kilku województwach, między innymi świętokrzyskim i opolskim.
Z kolei Karol Rymszewicz ze Związku Zawodowego Operatorów Numerów Alarmowych poinformował, że trudności występują również przy próbach połączenia z numerem 999. Pierwsze zgłoszenia o awarii operatorzy otrzymali po godzinie 8:00 rano. Jak się okazuje, problemy dotyczą głównie użytkowników niektórych sieci komórkowych, którzy nie mogą w ogóle nawiązać połączenia.
dziennikwschodni.pl