LEKKOATLETYKA HALOWE MISTRZOSTWA EUROPY W GLASGOW

Foto: PAP/Adam Warżawa

Wyniki niedzielnych finałów i miejsca Polaków w lekkoatletycznych halowych mistrzostwach Europy w Glasgow:

K O B I E T Y 

800 m
 1. Shelayna Oskan-Clarke (W. Brytania)  2.02,58 
 2. Renelle Lamote (Francja)             2.03,00
 3. Olha Liachowa (Ukraina)              2.03,24

1500 m
 1. Laura Muir (W. Brytania)    4.05,92
 2. Sofia Ennaoui (Polska)      4.09,30
 3. Ciara Mageean (Irlandia)    4.09,43

60 m ppł
 1. Nadine Visser (Holandia)       7,87
 2. Cindy Roleder (Niemcy)         7,97
 3. Elwira Herman (Białoruś)       8,00
...
13. Klaudia Siciarz (Polska)       8,14 - odpadła w półfinale
23. Karolina Kołeczek (Polska)     8,37 - odpadła w eliminacjach

w dal
 1. Ivana Spanovic (Serbia)                 6,99
 2. Nastazja Mironczuk-Iwanowa (Białoruś)   6,93
 3. Maryna Beck-Romanczuk (Ukraina)         6,84

trójskok
 1. Ana Peleteiro (Hiszpania)       14,73
 2. Paraskevi Papahristou (Grecja)  14,50
 3. Ołha Saładucha (Ukraina)        14,47

tyczka
 1. Anżelika Sidorowa (neutralna flaga/Rosja)  4,85
 2. Holly Bradshaw (W. Brytania)               4,75
 3. Nikoleta Kiriakopoulou (Grecja)            4,65

wzwyż
 1. Maria Lasickiene (neutralna flaga/Rosja)  2,01
 2. Julia Lewczenko (Ukraina)                 1,99
 3. Airine Palsyte (Litwa)                    1,97

kula
 1. Radosława Mawrodiewa (Bułgaria)  19,12
 2. Christina Schwanitz (Niemcy)     19,11
 3. Anita Marton (Węgry)             19,00
 4. Aliona Dubickaja (Białoruś)      18,71
 5. Klaudia Kardasz (Polska)         18,23

4x400 m
 1. Polska          3.28,77
    (Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic)
 2. Wielka Brytania 3.29,55
 3. Włochy          3.31,90

M Ę Ż C Z Y Ź N I 

800 m
 1. Alvaro de Arriba (Hiszpania)    1.46,83
 2. Jamie Webb (W. Brytania)        1.47,13
 3. Mark English (Irlandia)         1.47,39
...
11. Mateusz Borkowski (Polska)      1.48,82 - odpadł w eliminacjach
18. Michał Rozmys (Polska)          1.49,35 - odpadł w eliminacjach

1500 m
 1. Marcin Lewandowski (Polska)     3.42,85
 2. Jakob Ingebrigsten (Norwegia)   3.43,23
 3. Jesus Gomez (Hiszpania)         3.44,39

60 m ppł
 1. Milan Trajkovic (Cypr)             7,60
 2. Pascal Martinot-Lagarde (Francja)  7,61
 3. Aurel Manga (Francja)              7,63
...
13. Damian Czykier (Polska)            7,77 - odpadł w półfinale
21. Dominik Bochenek (Polska)          7,92 - odpadł w eliminacjach

w dal
 1. Miltiadis Tentoglou (Grecja)       8,38
 2. Thobias Nilsson Montler (Szwecja)  8,17
 3. Strahinja Jovancevic (Serbia)      8,03
...
 6. Tomasz Jaszczuk (Polska)           7,80

trójskok
 1. Nazim Babajew (Azerbejdżan)    17,29
 2. Nelson Evora (Portugalia)      17,11
 3. Max Hess (Niemcy)              17,10
...
    Adrian Świderski - nie wystąpił w eliminacjach z powodu kontuzji

siedmiobój
 1. Jorge Urena (Hiszpania)                 6218 pkt - najlepszy tegoroczny wynik na świecie 
 2. Tim Duckworth (W. Brytania)             6156
 3. Ilja Szkureniow (neutralna flaga/Rosja) 6145

4x400 m
 1. Belgia            3.06,27
   (Julien Watrin, Dylan Borlee, Jonathan Borlee, Kevin Borlee)
 2. Hiszpania         3.06,32
 3. Francja           3.07,71
 4. Polska            3.08,40
   (Dariusz Kowaluk, Rafał Omelko, Tymoteusz Zimny, Damian Czykier)

(PAP)