Piłkarska Liga Europy – przegrana Rakowa

PAP/Waldemar Deska
Raków Częstochowa przegrał w Lizbonie ze Sportingiem 1:2.

Raków Częstochowa przegrał na wyjeździe ze Sportingiem Lizbona 1:2 (0:1) w meczu 4. kolejki grupy D Ligi Europy.

Przed dwoma tygodniami mecz tych ekip w Sosnowcu zakończył się remisem 1:1 i mówiło się wówczas o niewykorzystanej szansie Rakowa, który przez większość spotkania grał w przewadze – już w ósmej minucie czerwoną kartkę zobaczył Szwed Viktor Gyoekeres.

W Lizbonie było natomiast odwrotnie, bo za faul we własnym polu karnym boisko musiał opuścić Bogdan Racovitan, ukarany czerwoną kartką w 12. minucie. Chwilę później Pedro Goncalves pewnie wykorzystał rzut karny i sytuacja gości stała się wyjątkowo trudna.

Częstochowianie bronili się przed stratą kolejnej bramki tylko do 52. minuty. Wtedy Goncalves po raz drugi nie pomylił się z “jedenastki”, podyktowanej tym razem za zagranie ręką Milana Rundica.

Niespodziewanie w 71. minucie mistrzom Polski udało się zmniejszyć stratę. Do siatki trafił Rundic. To była dopiero druga okazja bramkowa Rakowa według statystyk serwisu uefa.com, a do tego czasu gospodarze mieli ich już kilkanaście.

Raków starał się nie ograniczać tylko do obrony, ale rywale cały czas wyprowadzali kolejne ataki. Bardzo dobrze spisywał się jednak bramkarz Vladan Kovacevic, dzięki któremu gospodarze nie byli w stanie strzelić trzeciego gola i do końca musieli być uważni w defensywie.

W drugim spotkaniu tej grupy Atalanta Bergamo wygrała u siebie ze Sturmem Graz i zapewniła sobie co najmniej drugie miejsce w grupie. (PAP)

Polska – Estonia 5:1. Mamy szanse na Euro 2024

United Cup – Polska wygrała z Brazylią 3:0, zwycięski mikst Świątek i Hurkacza

Turniej Czterech Skoczni – 17. miejsce Stocha w Oberstdorfie, wygrał Wellinger

Polskie ampfutbolistki przygotowują się do pierwszych w historii mistrzostw świata

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim – trzecie złoto Czyszczoń, pierwszy tytuł Wojtakowskiego

Kamil Grabara uznany najlepszym bramkarzem duńskiej ligi

Piłkarska Liga Konferencji – Molde FK rywalem Legii w barażu o 1/8 finału

Puchar świata w skokach – 14. lokata Kubackiego w Engelbergu, zwycięstwo Krafta

Puchar świata w skokach – Stoch 21. w Engelbergu, wygrał Paschke

Piłkarska Liga Konferencji – Legia Warszawa – AZ Alkmaar 2:0

Piłkarska Liga Europy – Raków Częstochowa – Atalanta Bergamo 0:4

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim – kobieca drużyna trzecia w Tomaszowie Mazowieckim

Piłkarskie MŚ do lat 17 – Polska przegrała z Senegalem 1:4

Bieg Niepodległości w Warszawie – kilkanaście tysięcy uczestników uczciło święto narodowe