Wydarzenia sportowe w skrócie, niedziela 10 lutego, godz. 22:00

Przekazujemy skrót wiadomości sportowych:
  • Kamil Stoch wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti. Drugi był lider klasyfikacji generalnej PŚ Japończyk Ryoyu Kobayashi, a trzeci Norweg Robert Johansson. Stoch odniósł 33. zwycięstwo w karierze w zawodach PŚ i w klasyfikacji wszech czasów awansował na piąte miejsce, które dzieli z Niemcem Jensem Weissflogiem.
  • Polskie szpadzistki wygrały drużynowe zawody Pucharu Świata w Barcelonie. W finale pokonały Rosjanki 45:40. Biało-czerwone walczyły w składzie: Ewa Trzebińska (UKS Żoliborz Warszawa), Renata Knapik-Miazga, Aleksandra Zamachowska (obie AZS AWF Kraków) i Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa).
  • Natalia Maliszewska nie zdołała awansować do finału “A” na dystansie 500 m w Pucharze Świata w short tracku w Turynie, ale zapewniła sobie zwycięstwo w cyklu 2018/19. Tylko w finale “B” wystąpiła jej najgroźniejsza rywalka Holenderka Lara van Ruijven.
  • Piłkarze Legii Warszawa od zwycięstwa rozpoczęli swoje ligowe zmagania w 2019 roku. W 21. kolejce ekstraklasy wicelider pokonał na wyjeździe Wisłę Płock 1:0. W innym niedzielnym spotkaniu Arka Gdynia uległa u siebie 1:2 Koronie Kielce, która awansowała w tabeli na czwarte miejsce.
  • Słowenka Ilka Stuhec obroniła w szwedzkim Aare tytuł mistrzyni świata w zjeździe. Drugie miejsce zajęła Szwajcarka Corine Sutter, a brązowy medal zdobyła kończąca tym startem karierę jedna z najbardziej utytułowanych alpejek w historii Amerykanka Lindsey Vonn.
  • Broniące trofeum Czeszki przegrały z Rumunkami 2:3 w ćwierćfinale Grupy Światowej tenisowego Pucharu Federacji. W kolejnej rundzie ich pogromczynie zagrają z Francuzkami. W drugiej parze półfinałowej zmierzą się Białorusinki i Amerykanki lub Australijki.
  • Decyzją sędziów zaplanowane na niedzielę sprinty kobiet i mężczyzn Pucharu Świata w biathlonie w kanadyjskim Canmore zostały odwołane. Przyczyną jest zbyt niska temperatura powietrza.
  • Kinga Rajda zajęła 25., a Kamila Karpiel 26. miejsce w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w słoweńskiej miejscowości Ljubno. Zwyciężyła po raz 56. w karierze Japonka Sara Takanashi, przed liderką klasyfikacji generalnej Norweżką Maren Lundby. To najlepszy w historii wynik Polek w zawodach PŚ w tej dyscyplinie.
  • Norweg Joergen Graabak wygrał zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Lahti. Wcześniej zwycięstwo w klasyfikacji końcowej cyklu zapewnił sobie jego rodak Jarl Magnus Riiber. Najlepszy z Polaków był w niedzielę Szczepan Kupczak, który zajął 18. pozycję.
  • Szwedki Ida Ingemarsdotter i Maja Dahlqvist wygrały w Lahti sprint drużynowy techniką klasyczną Pucharu Świata w biegach narciarskich. Wśród mężczyzn triumfowali Norwegowie Emil Iversen i Johannes Hoesflot Klaebo. Kamil Bury i Maciej Staręga zajęli 23. miejsce.
  • 32-letnia Holenderka Ireen Wuest (1.52,814) zwyciężyła w biegu na 1500 m w mistrzostwach świata w łyżwiarstwie szybkim, które zakończyły się w Inzell. To jej 19. tytuł w karierze, uwzględniając rywalizację na dystansach i wielobojową, i czwarty w tej konkurencji.
  • Paulina Zielińska zdobyła złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Polski do lat 20 w biegu na 400 m, a rezultatem 54,16 wyrównała dziesięcioletni rekord Polski juniorek Anny Kiełbasińskiej. Druga na mecie Susane Lachele osiągnęła rezultat tylko o 0,01 s gorszy.
  • Piłkarze Manchesteru City rozgromili u siebie Chelsea Londyn 6:0 w 26. kolejce i wrócili na pierwsze miejsce w tabeli angielskiej ekstraklasy. Rozegrali jednak o jeden mecz więcej od mającego również 65 punktów Liverpoolu.

Piłkarska Liga Konferencji – Molde FK rywalem Legii w barażu o 1/8 finału

Puchar świata w skokach – 14. lokata Kubackiego w Engelbergu, zwycięstwo Krafta

Puchar świata w skokach – Stoch 21. w Engelbergu, wygrał Paschke

Piłkarska Liga Konferencji – Legia Warszawa – AZ Alkmaar 2:0

Piłkarska Liga Europy – Raków Częstochowa – Atalanta Bergamo 0:4

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim – kobieca drużyna trzecia w Tomaszowie Mazowieckim

Piłkarskie MŚ do lat 17 – Polska przegrała z Senegalem 1:4

Bieg Niepodległości w Warszawie – kilkanaście tysięcy uczestników uczciło święto narodowe