Przekazujemy skrót wiadomości sportowych:

EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT Dostawca: PAP/EPA.

Serb Nicola Grbic został trenerem reprezentacji Polski mężczyzn, zaś Włoch Stefano Lavarini poprowadzi kadrę kobiet – poinformowano podczas środowej konferencji prasowej po spotkaniu zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

x x x

Kamil Stoch z powodu kontuzji nie wystąpi w weekendowych zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem – poinformował PZN. Trzykrotny mistrz olimpijski doznał kontuzji na rozgrzewce przed środowym treningiem na Wielkiej Krokwi. Jak sam przekazał w mediach społecznościowych, doszło do zerwania torebki stawowej.

x x x

Trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej Patryk Rombel ogłosił 18-osobowy skład na rozpoczynające się w czwartek mistrzostwa Europy na Węgrzech i Słowacji. W kadrze brakuje Rafała Przybylskiego i Dawida Dawydzika, którzy mieli pozytywne wyniki testów na COVID-19.

x x x

Nie było jeszcze dnia bez polskich załóg na podium w klasie UTV. Na 10. etapie Rajdu Dakar drugie miejsce zajęli Aron Domżała i Maciej Marton, ale za to po raz pierwszy w czołowej trójce zabrakło któregoś z braci Goczałów.

x x x

Mateusz Sochowicz zaliczył pierwsze ślizgi od listopadowego wypadku na torze olimpijskim w Yanqing. W środę trenował w Oberhofie, gdzie w weekend odbędą się zawody Pucharu Świata. “To przełomowy moment, ale kolano jeszcze +stroi fochy+” – powiedział PAP 25-letni saneczkarz.

x x x

Lider światowego rankingu Novak Djokovic powiedział, że “ludzki błąd” był przyczyną pomyłki popełnionej w jego australijskich dokumentach wjazdowych, co naruszyło surowe przepisy kraju dotyczące zgłaszania niedawnych podróży. Tamtejszy rząd wciąż rozważa ewentualną deportację Serba. Niemiecki magazyn “Der Spiegel” zasugerował z kolei, że test wskazujący na zakażenie koronawirusem tenisisty mógł być zmanipulowany.

x x x

Kornel Witkowski zajął 23. miejsce w programie krótkim i zakwalifikował się do dowolnego, tj. finałowej części rywalizacji solistów w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym, które rozpoczęły się w środę w Tallinnie. Prowadzi Rosjanin Andriej Mozalow.

x x x

Wiceliderka klasyfikacji generalnej biathlonowego Pucharu Świata Szwedka Elvira Oeberg wygrała sprint na 7,5 km, który rozpoczął rundę tego cyklu w niemieckim Ruhpolding. Najlepsza z Polek – Kamila Żuk – zajęła 28. miejsce, a 31. była Monika Hojnisz-Staręga.

x x x

Trzech siatkarzy PGE Skry Bełchatów ma pozytywny wynik testu na obecność wirusa COVID-19. Zostali oni poddani kwarantannie. Cała drużyna z Bełchatowa została poddana testom w związku z wyjazdem do Bułgarii na mecz Pucharu CEV.

x x x

W sezonie 2022 Robert Kubica będzie startował w długodystansowych mistrzostwach świata jako kierowca zespołu Prema Orlen Team.

x x x

Tenisistki stołowe KTS Enea Siarkopolu wygrały w środę na wyjeździe z francuskim TT Saint Quentinois 3:0 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzyń. Rewanż 23 stycznia w Tarnobrzegu.

x x x

Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski zajęli 15. miejsce, a Weronika Dawidek i Michał Nowaczyk zostali sklasyfikowani na 18. pozycji w slalomie równoległym mikstów snowboardowego Pucharu Świata w austriackim Bad Gastein.

Polska – Estonia 5:1. Mamy szanse na Euro 2024

United Cup – Polska wygrała z Brazylią 3:0, zwycięski mikst Świątek i Hurkacza

Turniej Czterech Skoczni – 17. miejsce Stocha w Oberstdorfie, wygrał Wellinger

Polskie ampfutbolistki przygotowują się do pierwszych w historii mistrzostw świata

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim – trzecie złoto Czyszczoń, pierwszy tytuł Wojtakowskiego

Kamil Grabara uznany najlepszym bramkarzem duńskiej ligi

Piłkarska Liga Konferencji – Molde FK rywalem Legii w barażu o 1/8 finału

Puchar świata w skokach – 14. lokata Kubackiego w Engelbergu, zwycięstwo Krafta

Puchar świata w skokach – Stoch 21. w Engelbergu, wygrał Paschke

Piłkarska Liga Konferencji – Legia Warszawa – AZ Alkmaar 2:0

Piłkarska Liga Europy – Raków Częstochowa – Atalanta Bergamo 0:4

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim – kobieca drużyna trzecia w Tomaszowie Mazowieckim

Piłkarskie MŚ do lat 17 – Polska przegrała z Senegalem 1:4

Bieg Niepodległości w Warszawie – kilkanaście tysięcy uczestników uczciło święto narodowe