Wydarzenia sportowe w skrócie, 21 sierpnia, 22:00

Przekazujemy skrót wiadomości sportowych:

Trener piłkarzy Legii Aleksandar Vukovic przyznał przed czwartkowym meczem 4. rundy eliminacji Ligi Europy w Warszawie ze szkockim Rangers FC, że przed jego zespołem “trudne zadanie, ale też fajne wyzwanie”. Początek pierwszego starcia tych drużyn o godz. 20.

Szkoleniowiec Rangers FC Steven Gerrard chwali Legię przed czwartkowym meczem obu drużyn w Warszawie w 4. rundzie eliminacji Ligi Europy. “To bardzo dobrze zorganizowany zespół, nie traci zbyt wielu goli” – przyznał znakomity w przeszłości angielski piłkarz.

Magda Linette pokonała rozstawioną z numerem dziewiątym Białorusinkę Aliaksandrę Sasnowicz 6:1, 6:4 i awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju WTA w nowojorskim Bronxie. O półfinał powalczy z Czeszką Karoliną Muchovą.

Magdalena Fręch awansowała do trzeciej, decydującej rundy kwalifikacji do wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open (pula nagród 57,2 mln dolarów). Polka pokonała w środę Słowaczkę Rebeccę Sramkovą 6:2, 5:7, 6:4.

Reprezentacja Polski koszykarzy pokonała w Lublinie Holandię 77:71 (22:17, 16:19, 22:10, 17:25) w ostatnim sprawdzianie w Europie przed rozpoczynającymi się pod koniec sierpnia mistrzostwami świata koszykarzy w Chinach (31 sierpnia-15 września).

Lublin, 21.08.2019. Polak Adam Hracyniuk (L) i Nicolas De Jong (P) z Holandii podczas meczu towarzyskiego koszykarzy w hali “Globus”, 21 bm. Nasza dru¿yna narodowa przygotowuje siê do mistrzostw œwiata, które od 31 sierpnia do 15 wrzeœnia br. odbywaæ siê bêd¹ w Chinach. (paw) PAP/Wojtek Jargi³o

Kanadyjkarze Michał Łubniewski i Arsen Śliwiński udanie rozpoczęli rywalizację w mistrzostwach świata w węgierskim Szegedzie. W ciągu godziny obaj zawodnicy popłynęli przedbiegi w C2 na 200 oraz 500 m i w obu konkurencjach zapewnili sobie awans do finału.

Kamila Witkowska nie znalazła się w 14-osobowym składzie biało-czerwonych na mistrzostwa Europy, które od piątku rozgrywane będą m.in. w Łodzi. W pierwszym meczu Polki zagrają ze Słowenkami (godz. 20.30). W ogłoszonej w środę “14” znalazło się większość zawodniczek, które wystąpiły we Wrocławiu w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk w Tokio.

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) zajęli trzecie miejsce w klasie 49er w żeglarskich regatach przedolimpijskich w Enoshimie. Na najniższym stopniu podium w windsurfingowej klasie RS:X stanął także ich klubowy kolega Piotr Myszka.

Piotr Górski (KS NZSPW Entropia Warszawa) zdobył w Wilnie złoty medal 43. mistrzostw świata w rozwiązywaniu zadań szachowych. W klasyfikacji drużynowej Polska zajęła pierwsze miejsce po raz 11. z rzędu. Rywalizowało 91 zawodników z 21 krajów.

Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek przedstawiający jednego z najlepszych piłkarzy w historii, wielokrotnego reprezentanta Polski, dwukrotnego medalistę olimpijskiego Kazimierza Deynę. W środę znaczek zaprezentowano w siedzibie Legii Warszawa. Foto: PAP/Wojtek Jargiło