
Nielegalna fabryka sterydów.
Służby zlikwidowały w Łódzkiem fabrykę sterydów i 3 magazyny wypełnione około 300 tys. nielegalnych produktów medycznych, różnego rodzaju surowców i komponentów służących do nielegalnej produkcji anabolików. Zatrzymano 9 osób.
To efekt wspólnych działań CBŚP, Prokuratury Krajowej i Polskiej Agencji Antydopingowej POLADA, przy wsparciu kontrterrorystów.
“Policjanci z łódzkiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że na terenie województwa łódzkiego działa zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się produkcją, przechowywaniem, wprowadzaniem do obrotu oraz odpłatnym udostępnianiu sfałszowanych produktów leczniczych” – poinformowała rzecznik prasowy komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji podinsp. Iwona Jurkiewicz.
W efekcie ich akcji zlikwidowano nielegalną fabrykę substancji anabolicznych, przejmując sześć profesjonalnych maszyn służących do produkcji anabolików, m.in. dwie tabletkarki, trzy wirówki oraz aplikator do ampułek, całość warta około 200 tys. zł. “Zlikwidowano także trzy magazyny, zabezpieczając 185 kartonów, w których może być nawet 300 tysięcy różnego rodzaju nielegalnych substancji anabolicznych w postaci ampułek i tabletek. Wartość zabezpieczonego towaru wstępnie szacowana jest na około 3,9 mln zł” – przekazała policjantka.
Dział prasowy Prokuratury Krajowej poinformował, że w akcji zatrzymano 9 osób. (PAP)