Mieszkańcy chętnie odbierali kwiaty. Bratki zyskają nowe miejsce do wzrostu

Fot. Aw58/Wikimedia Commons

Mimo niesprzyjającej, deszczowej aury wiele osób pojawiło się w Ogrodzie Saskim w Lublinie, aby odebrać bezpłatne bratki przekazywane w ramach sezonowej wymiany roślin w miejskich rabatach.

Urząd Miasta po raz kolejny zorganizował akcję rozdawania kwiatów, które wcześniej zdobiły ulice, skwery i place, przyciągając uwagę mieszkańców oraz odwiedzających miasto turystów. W ramach inicjatywy zachęcającej do ponownego wykorzystania roślin przygotowano około dwóch tysięcy bratków.

– Mam spory ogród, więc bez problemu znajdę dla nich odpowiednie miejsce. Gdy zakończą kwitnienie, zbiorę nasiona i wykorzystam je w kolejnym sezonie. W tym roku również wysiałam rośliny pochodzące z nasion zebranych podczas ubiegłorocznej edycji akcji – opowiada pani Marta, która przyszła na wydarzenie wcześniej, aby wybrać najładniejsze egzemplarze.

– Część kwiatów posadzę na balkonie, a kilka zabiorę do biura. Po niewielkim przycięciu powinny jeszcze długo i efektownie kwitnąć. Bardzo lubię bratki, dlatego takie inicjatywy są dla mnie świetnym pomysłem – mówiła pani Teresa.

Usunięcie bratków z miejskich kompozycji nie oznacza jednak końca kwiatowych dekoracji w mieście. Coroczna wymiana sezonowych nasadzeń odbywa się zwykle na przełomie maja i czerwca. W tym roku letnie rabaty zostaną przygotowane w barwach bieli i czerwieni. Główną rolę odegrają begonie oraz aksamitki, a całość uzupełnią niebieskie żeniszki.

dziennikwschodni.pl

Kontrowersje wokół grupy „Bronimy Polskiej Granicy”. MSWiA: sprawą zajmuje się policja

Fałszywe zaświadczenia dla pracowników ochrony. Osiem osób z zarzutami

Pożar na siódmym piętrze w Raciborzu. Ewakuowano mieszkańców 33 lokali

Zabójstwo rosyjskiego artysty w Białej Podlaskiej. Śledczy badają możliwe motywy zbrodni

Rodzice krytykują zmiany w wakacyjnej rekrutacji do przedszkoli. Miasto zapewnia, że miejsc wystarczy

Chcieli pomalować pociąg graffiti. Ochrona zatrzymała obywatela Niemiec

Ratownicy morscy w Kołobrzegu zyskają więcej przestrzeni. Miasto chce przekazać dodatkowy teren

Agresywny 25-latek zatrzymany w Zbąszyniu. Sąd zdecydował o areszcie

Niepokój wśród pracowników 3M we Wrocławiu. Setki osób obawiają się skutków restrukturyzacji

Wkrótce decyzja o polskiej siedzibie ESA. Katowice nadal liczą się w wyścigu

Nałęczów szuka sposobu na lepszy dojazd do stacji kolejowej. W planach dodatkowy autobus

Wypadek w Sędziejowicach. 22-latek rozbił samochód o drzewo

532. edycja Parkrun Bydgoszcz. Aktywna sobota w parku nad Starym Kanałem

Nowe połączenie w Góry Sowie. Pociągi ruszą od niedzieli

Poznań świętował 50-lecie aikido w Polsce

Nietrzeźwa sterniczka zatrzymana na wodzie

Pierwsza ofiara wody na Lubelszczyźnie. Nie żyje 65-latek

Wilk w pobliżu zabudowań. Gmina apeluje o ostrożność

Wypadek na A1 pod Tuszynem. Śledczy wciąż wyjaśniają, dlaczego kierowca jechał pod prąd

ABBA żegna swoją wieloletnią menedżerkę

Tragiczny wypadek pod Iławą

Nielegalna fabryka tytoniu zlikwidowana. Zabezpieczono blisko 10 ton towaru

Pasażer zaatakował stewardesę podczas lotu. Samolot musiał awaryjnie lądować

Nastolatek zniszczył pomost w Czersku. Nagranie oburzyło mieszkańców, sprawą zajmie się sąd

Młodzi ratownicy zmierzą się w Poznaniu. Na mieszkańców czekają darmowe badania i pokazy

Wybuch podczas czyszczenia samochodu. 22-latek z obrażeniami trafił do szpitala

Podróżnik ocenił europejskie miasta. Zakopane znalazło się wśród najbardziej przereklamowanych

Koniec wieloletniej ucieczki. Poszukiwany zatrzymany zaraz po lądowaniu w Radomiu

Niebezpieczna jazda przez centrum Szczecina. Kierowca pod wpływem alkoholu, pasażerowie jechali w bagażniku