
Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak wraz z premierem Mateuszem Morawieckim odwiedzili w niedzielę 1. Warszawską Brygadę Pancerną im. gen. Tadeusza Kościuszki w Wesołej, gdzie spotkali się z uczestnikami projektu “Trenuj z NATO”.
“Dziś świętujemy 24-lecie przystąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Ale to nie jest święto, to jest dzień ważny, pokazujący naszą drogę do wolności. Jest to dzień pokazujący nasze wysiłki, naszą troskę o to, żeby Polska była wolna, żeby się rozwijała” – powiedział minister. “Żeby tak było Polska musi być bezpieczna” – zaznaczył.
W Wesołej stacjonuje warszawska brygada pancerna, która wchodzi w skład “żelaznej dywizji”. “Powołanej przez rząd PiS na gruzach zlikwidowanej przez koalicję PO-PSL, 1. Warszawskiej Dywizji Pancernej im. gen. Tadeusza Kościuszki” – wyjaśnił wicepremier.
Przekazał, że na niedzielne szkolenie “Trenuj z Wojskiem” w Wesołej zgłosiła się rekordowa liczba prawie 500 osób. Przypomniał, że wiosną rozpocznie się kolejna, trzecia edycja programu. W jesiennej i zimowej edycji wzięło udział ponad 11 tys. osób. Szef MON zachęcił, żeby jak najwięcej ludzi wstępowało do Wojska Polskiego. “Przygotowano 25 tysięcy miejsc dla chętnych” – zaznaczył. (PAP)