Wydarzenia sportowe w skrócie, środa 27 lutego, godz. 22.00

Przekazujemy skrót wiadomości sportowych:

• W środę w Strasburgu Rada Europy zdecydowała, że minister sportu i turystyki Witold Bańka będzie europejskim kandydatem na szefa Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).
  • Hubert Hurkacz pokonał najwyżej rozstawionego Kei Nishikoriego 7:5, 5:7, 6:2 w 1/8 finału turnieju ATP na kortach twardych w Dubaju (pula nagród 2,89 mln dol.). Będący szóstą rakietą świata Japończyk jest najwyżej notowanym tenisistą pokonanym przez wrocławianina.
  • Polscy kolarze zajęli siódme miejsce w sprincie drużynowym w pierwszym dniu mistrzostw świata na torze kolarskim w Pruszkowie. Złoty medal zdobyli w tej konkurencji Holendrzy i Australijki. W scratchu triumfowała Brytyjka Elinor Barker.
  • Robert Kubica (Williams) uzyskał przedostatni czas w stawce 12 kierowców, którzy wzięli udział w środowych testach Formuły 1 pod Barceloną. Wypadek miał wicemistrz świata Sebastian Vettel (Ferrari). Niemiec nie odniósł obrażeń, ale zniszczył bolid.
  • Dawid Kubacki zajął pierwsze i drugie miejsce podczas dwóch treningowych serii przed piątkowym konkursem na normalnej skoczni podczas narciarskich mistrzostw świata w Seefeld. Kamil Stoch plasował się na drugiej i trzeciej pozycji. Polskę, obok Kubackiego i Stocha, reprezentować będą Piotr Żyła i Stefan Hula. Poza składem znalazł się Jakub Wolny.
  • Po skokach na 97,5 i 93,5 m Kamila Karpiel zajęła 23. miejsce w narciarskich mistrzostwach świata w Seefeld. Kinga Rajda uzyskała 34. rezultat (91 m) i nie zakwalifikowała się do drugiej serii. Złoty medal wywalczyła Norweżka Maren Lundby.
  • Norweg Martin Johnsrud Sundby zdobył złoty medal w biegu na 15 km techniką klasyczną narciarskich mistrzostw świata w austriackim Seefeld. Drugi ze stratą 2,9 s był Rosjanin Aleksandr Biessmiertnych, a trzeci Fin Iivo Niskanen – 20,4 s. Maciej Staręga zajął 59. miejsce.
  • Pięciu biegaczy narciarskich, w tym prawdopodobnie należący do światowej czołówki Kazach Aleksiej Połtoranin, zostało zatrzymanych wskutek antydopingowej akcji policji w trakcie mistrzostw świata w konkurencjach klasycznych w austriackim Seefeld.
  • Polska sztafeta 4×400 m mężczyzn będzie podczas lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy w Glasgow osłabiona, bo do Szkocji nie poleciał kontuzjowany Jakub Krzewina. “W razie czego pomoże sztafecie któryś z 800-metrowców” – powiedział PAP dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.
  • Francuski FC Nantes skierował do FIFA skargę na Cardiff City w sprawie braku zapłaty za transfer tragicznie zmarłego Emiliano Sali. Argentyński piłkarz nie zdążył zadebiutować w zespole angielskiej ekstraklasy – zginął w katastrofie awionetki w drodze do nowego klubu.

Polska – Estonia 5:1. Mamy szanse na Euro 2024

United Cup – Polska wygrała z Brazylią 3:0, zwycięski mikst Świątek i Hurkacza

Turniej Czterech Skoczni – 17. miejsce Stocha w Oberstdorfie, wygrał Wellinger

Polskie ampfutbolistki przygotowują się do pierwszych w historii mistrzostw świata

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim – trzecie złoto Czyszczoń, pierwszy tytuł Wojtakowskiego

Kamil Grabara uznany najlepszym bramkarzem duńskiej ligi

Piłkarska Liga Konferencji – Molde FK rywalem Legii w barażu o 1/8 finału

Puchar świata w skokach – 14. lokata Kubackiego w Engelbergu, zwycięstwo Krafta

Puchar świata w skokach – Stoch 21. w Engelbergu, wygrał Paschke

Piłkarska Liga Konferencji – Legia Warszawa – AZ Alkmaar 2:0

Piłkarska Liga Europy – Raków Częstochowa – Atalanta Bergamo 0:4

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim – kobieca drużyna trzecia w Tomaszowie Mazowieckim

Piłkarskie MŚ do lat 17 – Polska przegrała z Senegalem 1:4

Bieg Niepodległości w Warszawie – kilkanaście tysięcy uczestników uczciło święto narodowe