
III Plener Rzeźbiarski organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu-Zdroju i Nadleśnictwo Dukla.
W Iwoniczu-Zdroju na Podkarpaciu rozpoczął się w poniedziałek III Plener Rzeźbiarski organizowany m.in. przez miejscowy ośrodek kultury oraz Nadleśnictwo Dukla. W wydarzeniu udział bierze pięciu artystów, którzy zajmują się rzeźbą wielkowymiarową.
Jak poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek, prace, które powstaną w ramach pleneru w przyszłości ozdobią teren lasu iwonickiego i samego uzdrowiska.
“Od poniedziałku przez kolejne cztery dni, w godzinach od 10 do 15 będzie można oglądać artystów przy pracy i śledzić postępy. Uroczyste zakończenie pleneru i prezentacja rzeźb odbędzie się w najbliższy czwartek” – dodał.
Uczestnikami pleneru jest pięciu artystów Paweł Leszega z Krosna, Andrzej Madziar z Gogołowa, Sylwester Sowa z Włodawy, Marian Wójtowicz z Limanowej i Ryszard Wysocki z Kalet.
Jak zaznaczyła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Iwoniczu-Zdroju Dorota Sokołowska-Świstak, tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem “Osobowości u Zdroju”, by twórcy mogli wyrzeźbić postacie znanych osób związanych z Iwoniczem w przeszłości.
“To będzie doskonała sposobność do poznania historii uzdrowiska przez kuracjuszy. Liczymy na inwencję artystów, a ukończone rzeźby będą elementem wyposażenia parku zdrojowego. Rzeźby z poprzednich edycji pleneru są już zamontowane na ścieżkach spacerowych w iwonickim lesie” – przypomniała. (PAP)