
Ponad 200 kierowców zostało skontrolowanych podczas akcji „Trzeźwy poranek”, którą policjanci przeprowadzili w powiecie rawskim. Funkcjonariusze ujawnili cztery osoby uczestniczące w ruchu drogowym po wcześniejszym spożyciu alkoholu – trzech kierujących pojazdami oraz rowerzystę.
Najpoważniejsze naruszenie odnotowano w Rawie Mazowieckiej. Na ulicy Białej policjanci zatrzymali do kontroli 29-letnią kobietę prowadzącą samochód marki Kia. Badanie wykazało u niej blisko 1,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze odebrali jej prawo jazdy, a pojazd został odholowany i zabezpieczony na potrzeby przyszłego postępowania.
Kolejna interwencja miała miejsce na ulicy Kościuszki w Białej Rawskiej. Mundurowi zatrzymali 56-letniego mieszkańca gminy Regnów kierującego oplem. Mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu – badanie wykazało niemal 0,5 promila.
Podczas działań policjanci zwrócili również uwagę na rowerzystę, który miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Kontrola wykazała, że 52-letni mieszkaniec gminy Biała Rawska miał około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w takim stanie został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.
Po godzinie 9 funkcjonariusze zatrzymali jeszcze kierowcę Kii Sportage na ulicy Narutowicza w Białej Rawskiej. Mieszkaniec powiatu grójeckiego znajdował się w stanie po użyciu alkoholu – badanie wykazało 0,39 promila.
Wszyscy kierowcy samochodów stracili uprawnienia do prowadzenia pojazdów i będą odpowiadać za swoje czyny przed sądem. Policja przypomina, że każda osoba prowadząca pojazd po alkoholu, niezależnie od tego, czy jest to samochód, czy rower, stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drogach i może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.
dzienniklodzki.pl