Dwóch pijanych kierowców zatrzymanych jednego dnia

Fot. Depositphotos
Zdjęcia ilustracyjne.

W niedzielę, 31 maja, policjanci z powiatu łowickiego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.

Pierwsza interwencja miała miejsce około godziny 2:15 w miejscowości Dąbkowice Górne. Po zgłoszeniu od świadka funkcjonariusze zatrzymali kierowcę forda, który poruszał się całą szerokością jezdni. Za kierownicą siedział 38-letni mieszkaniec powiatu łowickiego. Badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kilka godzin później, około godziny 10:40, na ulicy Wojska Polskiego w Łowicz policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli okazało się, że 38-letni mieszkaniec województwa śląskiego miał prawie 1,3 promila alkoholu. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Jak poinformowała nadkom. Urszula Szymczak, obu mężczyznom grozi odpowiedzialność za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co może zostać orzeczona kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja po raz kolejny apeluje o rozsądek i przypomina, że każdy nietrzeźwy kierowca stanowi poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

dzienniklodzki.pl

Kontrowersje wokół grupy „Bronimy Polskiej Granicy”. MSWiA: sprawą zajmuje się policja

Fałszywe zaświadczenia dla pracowników ochrony. Osiem osób z zarzutami

Pożar na siódmym piętrze w Raciborzu. Ewakuowano mieszkańców 33 lokali

Zabójstwo rosyjskiego artysty w Białej Podlaskiej. Śledczy badają możliwe motywy zbrodni

Rodzice krytykują zmiany w wakacyjnej rekrutacji do przedszkoli. Miasto zapewnia, że miejsc wystarczy

Chcieli pomalować pociąg graffiti. Ochrona zatrzymała obywatela Niemiec

Ratownicy morscy w Kołobrzegu zyskają więcej przestrzeni. Miasto chce przekazać dodatkowy teren

Agresywny 25-latek zatrzymany w Zbąszyniu. Sąd zdecydował o areszcie

Niepokój wśród pracowników 3M we Wrocławiu. Setki osób obawiają się skutków restrukturyzacji

Wkrótce decyzja o polskiej siedzibie ESA. Katowice nadal liczą się w wyścigu

Nałęczów szuka sposobu na lepszy dojazd do stacji kolejowej. W planach dodatkowy autobus

Wypadek w Sędziejowicach. 22-latek rozbił samochód o drzewo

532. edycja Parkrun Bydgoszcz. Aktywna sobota w parku nad Starym Kanałem

Nowe połączenie w Góry Sowie. Pociągi ruszą od niedzieli

Poznań świętował 50-lecie aikido w Polsce

Nietrzeźwa sterniczka zatrzymana na wodzie

Pierwsza ofiara wody na Lubelszczyźnie. Nie żyje 65-latek

Wilk w pobliżu zabudowań. Gmina apeluje o ostrożność

Wypadek na A1 pod Tuszynem. Śledczy wciąż wyjaśniają, dlaczego kierowca jechał pod prąd

ABBA żegna swoją wieloletnią menedżerkę

Tragiczny wypadek pod Iławą

Nielegalna fabryka tytoniu zlikwidowana. Zabezpieczono blisko 10 ton towaru

Pasażer zaatakował stewardesę podczas lotu. Samolot musiał awaryjnie lądować

Nastolatek zniszczył pomost w Czersku. Nagranie oburzyło mieszkańców, sprawą zajmie się sąd

Młodzi ratownicy zmierzą się w Poznaniu. Na mieszkańców czekają darmowe badania i pokazy

Wybuch podczas czyszczenia samochodu. 22-latek z obrażeniami trafił do szpitala

Podróżnik ocenił europejskie miasta. Zakopane znalazło się wśród najbardziej przereklamowanych

Koniec wieloletniej ucieczki. Poszukiwany zatrzymany zaraz po lądowaniu w Radomiu

Niebezpieczna jazda przez centrum Szczecina. Kierowca pod wpływem alkoholu, pasażerowie jechali w bagażniku