Reklama Jawa Sylv

Dwóch debiutantów w piłkarskiej kadrze na mecze z Czechami i Portugalią

Piłkarze Pogoni Szczecin – obrońca Hubert Matynia i napastnik Adam Buksa to dwaj debiutanci powołani przez selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka do kadry na listopadowe mecze z Czechami i Portugalią.

Powołania nie otrzymał natomiast Karol Linetty z Sampdorii Genua, który od dłuższego czasu regularnie występował w drużynie narodowej.

Z Czechami biało-czerowni zagrają towarzysko 15 października w Gdańsku, a pięć dni później w Guimaraes pojedynkiem z Portugalią zakończą udział w pierwszej edycji Ligi Narodów UEFA.

Kadra na mecze z Czechami i Portugalią:

Bramkarze: Łukasz Fabiański (West Ham United), Łukasz Skorupski (Bologna), Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn).

Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton), Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua), Kamil Glik (AS Monaco), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Marcin Kamiński (Fortuna Duesseldorf), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów), Hubert Matynia (Pogoń Szczecin), Paweł Olkowski (Bolton Wanderers), Rafał Pietrzak (Wisła Kraków).

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg), Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok), Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad), Kamil Grosicki (Hull City), Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb), Mateusz Klich (Leeds United), Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa), Damian Szymański (Wisła Płock), Piotr Zieliński (SSC Napoli).

Napastnicy: Adam Buksa (Pogoń Szczecin), Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Arkadiusz Milik (SSC Napoli), Krzysztof Piątek (Genoa).

PŚ w skokach – Kubacki drugi, Kobayashi wygrał w Sapporo

Australian Open – szybki awans Świątek do 1/8 finału

Australian Open – Magda Linette również awansowała do trzeciej rundy

Australian Open – Iga Świątek oraz Hubert Hurkacz awansowali do trzeciej rundy

Jacht “I Love Poland” pierwszy na mecie regat transatlantyckich wśród jednokadłubowców

Australian Open – Linette awansowała do drugiej rundy

Eryk Goczał zwyciężył w 45. Rajdzie Dakar w klasie lekkich pojazdów SSV (UTV)

Australian Open – Świątek awansowała do drugiej rundy

Superpuchar Hiszpanii – 27. trofeum Roberta Lewandowskiego

ME w short tracku – srebro Maliszewskiej, brązowy medal męskiej sztafety

PŚ w skokach – Kubacki drugi w Zakopanem, wygrał Granerud

PŚ w skokach – Polska drużyna druga w Zakopanem, triumf Austrii

MŚ piłkarzy ręcznych – Polska przegrała z Francją 24:26

PŚ w skokach – sześciu Polaków wystartuje w Zakopanem, trwają prace na Wielkiej Krokwi

Alpejski PŚ – Gąsienica-Daniel 13. w Kranjskiej Gorze

United Cup – Polska przegrała w półfinale z USA 0:5

Turniej czterech skoczni – Granerud triumfatorem, Kubacki drugi

United Cup – Polska – Szwajcaria 1:1 po pierwszym dniu

Osiem bramek na noworocznym treningu Cracovii

United Cup – Świątek i Hurkacz przypieczętowali wygraną z Kazachstanem