Reklama Jawa Sylv

Ekstraklasa piłkarska – 10. kolejka

Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Piłkarz Piasta Gliwice Mateusz Mak (C) oraz Jesus Jimenez (L) i Maciej Ambrosiewicz (P) z Górnika Zabrze podczas meczu Ekstraklasy, 29 bm.

 

Wyniki meczów 10. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2018-09-28:

Wisła Płock - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0) 
Legia Warszawa - Arka Gdynia 1:1 (1:1) 

2018-09-29:

KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:2 (0:1) 
Wisła Kraków - Korona Kielce 0:1 (0:0) 
Piast Gliwice - Górnik Zabrze 1:0 (0:0) 

2018-09-30:

Zagłębie Sosnowiec - Cracovia Kraków 1:1 (1:0) 
Lech Poznań - Miedź Legnica 2:1 (1:0) 

2018-10-01:

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 0:4 (0:0) 

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

1. Jagiellonia Białystok       10 6 1 3 16-12     19 +4
2. Piast Gliwice               10 6 1 3 15-13     19 +2
3. Lechia Gdańsk               10 5 3 2 16-12     18 +4
4. Legia Warszawa              10 5 3 2 15-12     18 +3
5. Korona Kielce               10 5 3 2 14-11     18 +3
6. Wisła Kraków                10 5 2 3 18-10     17 +8
7. Lech Poznań                 10 5 1 4 15-12     16 +3
8. KGHM Zagłębie Lubin         10 5 1 4 16-14     16 +2
9. Śląsk Wrocław               10 3 3 4 16-14     12 +2
10. Arka Gdynia                10 2 5 3  9-10     11 -1
11. Miedź Legnica              10 3 2 5 13-18     11 -5
12. Wisła Płock                10 2 4 4 14-16     10 -2
13. Pogoń Szczecin             10 2 4 4  9-13     10 -4
14. Górnik Zabrze              10 1 5 4  9-15      8 -6
15. Zagłębie Sosnowiec         10 1 4 5 14-20      7 -6
16. Cracovia Kraków            10 1 4 5  8-15      7 -7

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze

Mecze w następnej kolejce
2018-10-05:
Miedź Legnica - Piast Gliwice (18.00)
Górnik Zabrze - Lech Poznań (20.30)
2018-10-06:
Pogoń Szczecin - Wisła Płock (15.30)
Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec (18.00)
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa (20.30)
2018-10-07:
Arka Gdynia - KGHM Zagłębie Lubin (15.30)
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok (15.30)
Cracovia Kraków - Wisła Kraków (18.00)

(PAP)

PŚ w skokach – Kubacki drugi, Kobayashi wygrał w Sapporo

Australian Open – szybki awans Świątek do 1/8 finału

Australian Open – Magda Linette również awansowała do trzeciej rundy

Australian Open – Iga Świątek oraz Hubert Hurkacz awansowali do trzeciej rundy

Jacht “I Love Poland” pierwszy na mecie regat transatlantyckich wśród jednokadłubowców

Australian Open – Linette awansowała do drugiej rundy

Eryk Goczał zwyciężył w 45. Rajdzie Dakar w klasie lekkich pojazdów SSV (UTV)

Australian Open – Świątek awansowała do drugiej rundy

Superpuchar Hiszpanii – 27. trofeum Roberta Lewandowskiego

ME w short tracku – srebro Maliszewskiej, brązowy medal męskiej sztafety

PŚ w skokach – Kubacki drugi w Zakopanem, wygrał Granerud

PŚ w skokach – Polska drużyna druga w Zakopanem, triumf Austrii

MŚ piłkarzy ręcznych – Polska przegrała z Francją 24:26

PŚ w skokach – sześciu Polaków wystartuje w Zakopanem, trwają prace na Wielkiej Krokwi

Alpejski PŚ – Gąsienica-Daniel 13. w Kranjskiej Gorze

United Cup – Polska przegrała w półfinale z USA 0:5

Turniej czterech skoczni – Granerud triumfatorem, Kubacki drugi

United Cup – Polska – Szwajcaria 1:1 po pierwszym dniu

Osiem bramek na noworocznym treningu Cracovii

United Cup – Świątek i Hurkacz przypieczętowali wygraną z Kazachstanem