Novak Djokovic, Serbia United Arab Emirates, 23 February 2022. EPA/ALI HAIDER PAP/EPA.

Minister sportu Kamil Bortniczuk wystosował list do swoich odpowiedników w Unii Europejskiej, w którym apeluje o podjęcie wspólnych działań “ograniczających jakąkolwiek współpracę z rządem Federacji Rosyjskiej w obszarze naszych kompetencji”. Treść listu zamieścił na Twitterze.

x x x

Komisja Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady m.st. Warszawy domaga się, aby tzw. Korty Legii, które są przy Myśliwieckiej wróciły od spółki Legia Tenis. Korty zostały wydzierżawione przez Legię Tenis spółce Wawa Group.

x x x

Rozstawiony z numerem piątym Hubert Hurkacz pewnie awansował do ćwierćfinału turnieju ATP na kortach twardych w Dubaju (pula nagród 2,8 mln dol.). Polski tenisista w drugiej rundzie odprawił Słowaka Aleksa Molcana 6:3, 6:2, a w kolejnej zmierzy się z Włochem Jannikiem Sinnerem (4.), który był jego partnerem deblowym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (wycofali się w środę z tej konkurencji przed ćwierćfinałem).

x x x

Niemiecki tenisista Alexander Zverev został wykluczony z udziału w turnieju ATP w Acapulco po tym, jak po meczu deblowym zaatakował sędziego. Najpierw wielokrotnie uderzał rakietą w jego stołek, a potem obraził go słownie.

x x x

Tenisistka Magdalena Fręch pokonała na otwarcie reprezentantkę gospodarzy Renatę Zarazuę 7:6 (7-5), 4:6, 6:4 w turnieju WTA na kortach twardych w meksykańskiej Guadalajarze (pula nagród 239,5 tys. dol.). W pierwszej rundzie debla odpadła Katarzyna Piter.

x x x

Słoweniec Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) wygrał czwarty etap wyścigu kolarskiego UAE Tour w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Najwyżej z Polaków, na 12. pozycji uplasował się Rafał Majka z tej samej ekipy.

x x x

Turniej finałowy Pucharu Polski siatkarek w tym sezonie obędzie się, po raz piąty z rzędu, w Nysie – poinformowano podczas środowej konferencji prasowej. Nie wyłoniono jeszcze drużyn, które w nim zagrają 26 i 27 marca.

x x x

Blisko 45-letni Zdeno Chara rozegrał 1651. mecz w lidze hokejowej NHL, wyrównując rekord liczby występów zawodnika grającego na pozycji obrońcy. Ten ważny wieczór Słowak uczcił asystą w wygranym przez jego New York Islanders 5:2 wyjazdowym spotkaniu z Seattle Kraken.

x x x

Klub piłkarski FC Salzburg odwołał środowy trening, gdyż badania wykazały 15 przypadków zakażenia koronawirusem wśród zawodników i sztabu szkoleniowo-medycznego. 8 marca austriacki zespół czeka rewanż w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium.

x x x

Były słynny francuski piłkarz Alain Giresse został w środę trenerem reprezentacji Kosowa. Podpisał kontrakt do końca 2023 roku.

Polska – Estonia 5:1. Mamy szanse na Euro 2024

United Cup – Polska wygrała z Brazylią 3:0, zwycięski mikst Świątek i Hurkacza

Turniej Czterech Skoczni – 17. miejsce Stocha w Oberstdorfie, wygrał Wellinger

Polskie ampfutbolistki przygotowują się do pierwszych w historii mistrzostw świata

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim – trzecie złoto Czyszczoń, pierwszy tytuł Wojtakowskiego

Kamil Grabara uznany najlepszym bramkarzem duńskiej ligi

Piłkarska Liga Konferencji – Molde FK rywalem Legii w barażu o 1/8 finału

Puchar świata w skokach – 14. lokata Kubackiego w Engelbergu, zwycięstwo Krafta

Puchar świata w skokach – Stoch 21. w Engelbergu, wygrał Paschke

Piłkarska Liga Konferencji – Legia Warszawa – AZ Alkmaar 2:0

Piłkarska Liga Europy – Raków Częstochowa – Atalanta Bergamo 0:4

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim – kobieca drużyna trzecia w Tomaszowie Mazowieckim

Piłkarskie MŚ do lat 17 – Polska przegrała z Senegalem 1:4

Bieg Niepodległości w Warszawie – kilkanaście tysięcy uczestników uczciło święto narodowe