Wydarzenia sportowe w skrócie, środa 28 sierpnia

Przekazujemy skrót wiadomości sportowych:

Polskie siatkarki przegrały w środę w Łodzi z Belgią 2:3 (25:20, 25:27, 25:20, 21:25, 15:17) w swoim czwartym meczu w mistrzostwach Europy. To pierwsza porażka biało-czerwonych, które w czwartek w ostatnim spotkaniu grupy B zagrają z Włochami.l

PAP/Grzegorz Michalowski

Hiszpan Angel Madrazo (Burgos-BH) wygrał piąty etap kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana, który kończył się przy obserwatorium Javalambre. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Kolumbijczyk Miguel Angel Lopez (Astana), który w środę był czwarty.

Sandra Kruk w kategorii 57 kg i Aneta Rygielska w 64 kg awansowały do półfinałów i zapewniły sobie co najmniej brązowe medale mistrzostw Europy w kobiecym boksie w Alcobendas koło Madrytu. Wcześniej sztuka ta udała się Elżbiecie Wójcik (75 kg).

Stefan Kupczak zajął trzecie miejsce w zawodach Letniej Grand Prix w kombinacji norweskiej w niemieckim Klingenthal. Triumfował Austriak Franz-Josef Rehrl, drugi był Japończyk Akito Watabe, a trzeci, ex aequo z Polakiem, jego rodak Ryota Yamamoto.

Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup zwyciężyli w swoim wyścigu i awansowali do półfinału wioślarskich mistrzostw świata w Linzu. Biało-czerwoni, którzy przed dwoma laty zdobyli srebrny medal, są o krok od zapewnienia sobie awansu na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Trener reprezentacji Polski koszykarzy Mike Taylor ogłosił 12-osobowy skład zespołu na mistrzostwa świata w Chinach (31 sierpnia – 15 września). Trzecim rozgrywającym będzie doświadczony Kamil Łączyński. Poza meczową kadrą znaleźli się Łukasz Kolenda i Mathieu Wojciechowski.

Polscy siatkarze rozpoczęli zgrupowanie w Arłamowie, które służy przygotowaniu do wrześniowych mistrzostw Europy. Grupa 16 zawodników, z której trener Vital Heynen wybierze turniejową “14”, ćwiczy na razie w siłowni oraz na boiskach do siatkówki plażowej.

Nieoficjalne mistrzostwa świata w sztafetach 2021 – IAAF World Relays – odbędą są na chorzowskim Stadionie Śląskim – poinformował światowa federacja (IAAF) w komunikacie. Kontrkandydatem była japońska Jokohama.

26-letnia francuska judoczka Clarisse Agbegnenou po raz czwarty w karierze została mistrzynią świata. W finale wagi 63 kg wygrała w Tokio z Japonką Miku Tashiro, która w ubiegłym roku także zdobyła srebro. W eliminacjach odpadły Agata Ozdoba-Błach i Karolina Tałach-Gast.