Wydarzenia sportowe w skrócie, wtorek 27 sierpnia, 22.00

Przekazujemy skrót wiadomości sportowych:

Julia Kowalczyk (kat. 57 kg) po wygranej przez ippon z Bułgarką Iweliną Iliewą zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w judo. We wtorek w Tokio reprezentantka Polski triumfowała w pięciu z sześciu walk

Magda Linette awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego US Open, odnosząc zwycięstwo nad Australijką Astrą Sharmą 6:3, 6:4. Polka zmierzy się teraz z broniąca tytułu Japonką Naomi Osaką, liderką rankingu tenisistek.

Sandra Kruk pokonała na punkty Rosjankę Darię Abramową 5:0 i awansowała do ćwierćfinału kategorii 57 kg mistrzostw Europy w kobiecym boksie w Alcobendas koło Madrytu. W 1/8 finału kat. 69 kg odpadła Karolina Koszewska, która przegrała z Angielką Sandy Ryan 2:3.

Reprezentacja Polski koszykarzy w swoim ostatnim sparingu przed mistrzostwami świata w Chinach (31 sierpnia – 15 września) uległa w Xinyu innemu uczestnikowi czempionatu Czarnogórze 65:70 (12:15, 16:12, 18:24, 19:19). Biało-czerwoni w okresie przygotowawczym wygrali trzy z 10 spotkań.

Holender Fabio Jakobsen (Deceuninck-Quick Step) wygrał czwarty etap kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana z Cullery do El Puig (175,5 km). Siódmy na finiszu był Szymon Sajnok (CCC Team). Liderem pozostał Irlandczyk Nicolas Roche (Sunweb), Rafał Majka (Bora-hansgrohe) jest dziesiąty.

Wojciech Nowicki wynikiem 77,51 zajął drugie miejsce w węgierskim Szombathely w Memoriale Pala Nemetha w rzucie młotem. W rywalizacji kobiet trzecia była Joanna Fiodorow (69,64), a czwarta Malwina Kopron (69,21).

Siatkarki reprezentacji Belgii pokonały w Łodzi Portugalię 3:1 (25:13, 24:26, 25:20, 25:11) we wtorkowym meczu gr. B mistrzostw Europy. Belgijki będą w środę kolejnym grupowym rywalem Polek.

Małgorzata Dydek, zmarła w 2011 r. jedna z najlepszych koszykarek globu, 30 sierpnia, dzień przed inauguracją mistrzostw świata w Chinach, zostanie uhonorowana wprowadzeniem do Galerii Sław Międzynarodowej Federacji Koszykówki. Jest drugą osobą z Polski w tym gronie.

Czwórka podwójna kobiet w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann zajęły drugie miejsce w wyścigu eliminacyjnym i popłyną w półfinale wioślarskich mistrzostw świata w Linzu.

Wicemistrzynie Europy w siatkówce plażowej Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek nie wystąpią w rozpoczynających się 29 sierpnia mistrzostwach Polski w Toruniu. Jak poinformowała krajowa federacja, powodem jest kontuzja pierwszej z nich.

Mistrzyni świata z Pekinu 2015 w biegu na 800 m Białorusinka Maryna Arzamasawa została przyłapana na stosowaniu dopingu. W konsekwencji nalozono na nią tymczasową dyskwalifikację.

Żużlowiec Speed Car Motor Lublin i szwedzkiej drużyny Rospiggarna Andreas Jonsson zdecydował się zakończyć karierę. “Kontuzje i ich skutki zdecydowały o zakończeniu mojej 25-letniej przygody z tym sportem” – powiedział Szwed na antenie telewizji SVT. (PAP/(Foto: PAP/Darek Delmanowicz )