Polska – Turcja 2:1 w meczu towarzyskim przed Euro 2024

Wikimedia Commons

W ostatnim meczu towarzyskim przed Euro 2024 reprezentacja Polski w piłce nożnej wygrała na Stadionie Narodowym w Warszawie z Turcją 2:1. Niestety, w trakcie meczu kontuzji doznali Karol Świderski i Robert Lewandowski.

Była to próba generalna przed Euro 2024. Udało się wygrać, po fantastycznej indywidualnej akcji Nicoli Zalewskiego w 90. minucie, który ośmieszył obrońców Turcji i uderzył nie do obrony.

Polacy od początku spotkania nie grali najlepiej. Często tracili piłki i  to już na własnej połowie. Na środku boiska w zasadzie przegrywali z Turkami wszystkie pojedynki. Szczęśliwie to jednak Polacy wyszli na prowadzenie. Po długim podaniu Jana Bednarka piłkę przejął Robert Lewandowski i oddał do Karola Świderskiego, który natychmiast uderzył na bramkę i trafił do siatki.

Świderski tak się ucieszył, że z radości wyskoczył do góry i przy lądowaniu źle stąpnął nogą,  doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. Niedługo potem Robert Lewandowski zaczął się skarżyć na uraz nogi i również zszedł z boiska.

Gra Polaków zupełnie siadła i nic im nie wychodziło. Natomiast Turcy zaciekle atakowali i nasz bramkarz Wojciech Szczęsny miał pełne ręce roboty. Ale do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie Turcy nadal mocno atakowali, a Polacy głównie się bronili. Po katastrofalnym błędzie Bednarka, Baris Alper Yilmaz przegrał pojedynek ze Szczęsnym. Z minuty na minutę rywale mieli coraz większą przewagę. Zanosiło się na gola wyrównującego.

W 67. minuty, po świetnym kontrataku Kacper Urbański miał 100% okazję, ale rewelacyjną interwencją popisał się Mert Gunok. Niewykorzystana okazja szybko się zemściła. Po stracie Sebastiana Szymańskiego na własnej połowie Turcy błyskawicznie podeszli pod pole karne i Alper Yilmaz zdobył wyrównującego gola.

Polacy zerwali się do ataku  w samej końcówce. Najpierw sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Krzysztof Piątek, ale chwilę później sprawę załatwił Zalewski i było 2:1.

Już za 6 dni pierwszy mecz Polski na Euro2024.

Turniej Czterech Skoczni – 17. miejsce Stocha w Oberstdorfie, wygrał Wellinger

Polskie ampfutbolistki przygotowują się do pierwszych w historii mistrzostw świata

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim – trzecie złoto Czyszczoń, pierwszy tytuł Wojtakowskiego

Kamil Grabara uznany najlepszym bramkarzem duńskiej ligi

Piłkarska Liga Konferencji – Molde FK rywalem Legii w barażu o 1/8 finału

Puchar świata w skokach – 14. lokata Kubackiego w Engelbergu, zwycięstwo Krafta

Puchar świata w skokach – Stoch 21. w Engelbergu, wygrał Paschke

Piłkarska Liga Konferencji – Legia Warszawa – AZ Alkmaar 2:0

Piłkarska Liga Europy – Raków Częstochowa – Atalanta Bergamo 0:4

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim – kobieca drużyna trzecia w Tomaszowie Mazowieckim

Mistrzostwa świata piłkarek ręcznych – Polska – Serbia 22:21

Mistrzostwa Świata piłkarek ręcznych – Polska – Niemcy 17:33

Mistrzostwa Świata piłkarek ręcznych – Polska – Japonia 32:30