Rajdowe ME – Sesks najszybszy w Mikołajkach, Marczyk trzeci

PAP/Tomasz Waszczuk
Mikołaj Marczyk i pilot Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia RS) na trasie 9. odcinka specjalnego “Barczewo” wyścigu samochodowego – “ORLEN 79. Rajd Polski”.

Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia RS Rally2) zajął trzecie miejsce w 79. Rajdzie Polski, trzeciej rundzie mistrzostw Europy. Zwyciężył 23-letni Łotysz Martins Sesks (Skoda Fabia RS Rally2). Drugie miejsce zajął lider cyklu Nowozelandczyk Hayden Paddon (Hyundai I20 Rally2).

Łotysz pojechał doskonale, drugiego Paddona wyprzedził o 39,6 s, a trzeciego Marczyka o 1.04,9.

Prowadzenie Sesks objął w sobotę zwyciężając na piątym odcinku specjalnym Świętajno 2 (18,5 km), na którym o 7,6 s pokonał liderującego wcześniej Paddona. Później swoją przewagę powiększał z odcinka na odcinek, z szesnastu rozegranych OS-ów, wygrał osiem.

Na ostatnim Power Stage uzyskał piąty czas i zdobył jeden dodatkowy punkt do klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy. Liderem ME pozostał Paddon, Sesks awansował na drugą pozycję.

“Miło być tutaj w Polsce. To był świetny trening przed Rajdem Lipawy, który startuje już za miesiąc. Czeka mnie dużo pracy, cieszę się, że już teraz pokazaliśmy dobre tempo” – mówił na mecie Sesks. (PAP)

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim – trzecie złoto Czyszczoń, pierwszy tytuł Wojtakowskiego

Kamil Grabara uznany najlepszym bramkarzem duńskiej ligi

Piłkarska Liga Konferencji – Molde FK rywalem Legii w barażu o 1/8 finału

Puchar świata w skokach – 14. lokata Kubackiego w Engelbergu, zwycięstwo Krafta

Puchar świata w skokach – Stoch 21. w Engelbergu, wygrał Paschke

Piłkarska Liga Konferencji – Legia Warszawa – AZ Alkmaar 2:0

Piłkarska Liga Europy – Raków Częstochowa – Atalanta Bergamo 0:4

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim – kobieca drużyna trzecia w Tomaszowie Mazowieckim

Piłkarskie MŚ do lat 17 – Polska przegrała z Senegalem 1:4

Bieg Niepodległości w Warszawie – kilkanaście tysięcy uczestników uczciło święto narodowe